Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Udane kolonie w Kartuzach

ar
Na wycieczce w Gdańsku
Na wycieczce w Gdańsku Archiwum
Makowska fundacja "O uśmiech dziecka" była organizatorem kolonii integracyjno-terapeutycznych dla dzieci z upośledzeniem umysłowym i dzieci z ubogich rodzin.

W Kartuzach na Kaszubach spędziło w lipcu dwa tygodnie 72 dzieci, w tym 40 z polskich rodzin na Białorusi. Kolonie sfinansowało Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu oraz Polskie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe "Sprawni razem".
- Mimo niezbyt sprzyjającej pogody kolonie były bardzo udane - zapewnia Jan Chyliński, prezes fundacji "O uśmiech dziecka". - Dzieci miały zapewniony program rehabilitacyjny i rekreacyjny. Możliwe to było m.in. dzięki pomocy wspaniałego człowieka z Kartuz, Mariana Koteckiego, właściciela firmy transportowej. Zgłosił się do nas z pytaniem, czy może w czymś pomóc. Ponieważ miał duże turystyczne autokary, zawiózł dwa razy całą kolonię nad morze, zorganizował wspaniałą dyskotekę dla dzieci, dzieciom z Białorusi zafundował sportowe buty, był też sponsorem nagród w różnych konkursach i zawodach. Byliśmy zaskoczeni i poruszeni życzliwością tego biznesmena. W Kartuzach spotykamy się też zawsze z dużą przychylnością władz powiatowych - mówi Jan Chyliński.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki