Uczniowie z ostrowskiego "Ekonomika" znów na meczu. Tym razem kibicowali Legii

archiwum szkoły
Grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 2 pojechała na mecz Legia Warszawa - Piast Gliwice
Uczniowie z ostrowskiego

(fot. archiwum szkoły)

W niedzielę, 28 października, 45-osobowa grupa uczniów klas pierwszych i drugich, pod opieką swoich nauczycieli, miała okazję oglądać mecz T-Mobile Ekstraklasy: Legia Warszawa - Piast Gliwice. Mimo że na dworze zima, na Pepsi Arenie w Warszawie panowała gorąca (od sportowego dopingu) atmosfera.

Uczniowie relacjonują, że początek meczu był niekorzystny dla gospodarzy: bardzo dobrze przygotowana drużyna Piasta Gliwice zaskoczyła legionistów i to ona prowadziła po pierwszej połowie 2-1. W drugiej połowie meczu Legia odrobiła straty i ostatecznie to jej kibice, a wśród nich młodzież z Ekonomika, świętowali zwycięstwo 3-2.

Oglądanie meczu było możliwe dzięki programowi społecznemu Legii, pn. "Kibicuj z klasą", do którego szkoła przystąpiła w lipcu. Program skierowany jest do zorganizowanych grup dzieci i młodzieży do 17 roku życia m.in. z klubów sportowych, placówek edukacyjno-wychowawczych, stowarzyszeń i fundacji. Grupa młodzieży, po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji, ma możliwość obejrzenia na stadionie Legii wybranego meczu w piłce nożnej.

Celem programu "Kibicuj z klasą" jest popularyzacja wśród młodzieży piłki nożnej, wspieranie kulturalnym dopingiem swojej ulubionej drużyny oraz kształtowanie postawy tolerancji wobec innych zespołów i ich kibiców. Kolejny wyjazd uczniów "Ekonomika" planowany jest na wiosnę 2013 roku.

Przypomnijmy też, iż 12 października grupa uczniów z ZS2 kibicowała naszej reprezentacji podczas meczu towarzyskiego z RPA na stadionie narodowym. Udało się to dzięki staraniom dyrekcji szkoły, która otrzymała bilety z Polskiego Związku Piłki Nożnej.