MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tyle dostaniesz emerytury po waloryzacji w lutym 2024 r. Oto wyliczenia dla emerytur brutto i netto. Sprawdź, ile dostaniesz na konto!

KK
Tyle wyniosą emerytury w lutym 2024 roku. Zobacz, ile wpłynie na twoje konto i o ile więcej otrzymasz w stosunku do kwoty sprzed waloryzacji. Od 1 marca 2023 roku wysokość emerytury wzrosła. O ile? Zobacz, jak zmieniła się wysokość świadczenia emerytalnego i sprawdź wysokość emerytur brutto oraz netto!▶ ▶ ▶
Tyle wyniosą emerytury w lutym 2024 roku. Zobacz, ile wpłynie na twoje konto i o ile więcej otrzymasz w stosunku do kwoty sprzed waloryzacji. Od 1 marca 2023 roku wysokość emerytury wzrosła. O ile? Zobacz, jak zmieniła się wysokość świadczenia emerytalnego i sprawdź wysokość emerytur brutto oraz netto!▶ ▶ ▶ Przemyslaw Swiderski
Takie emerytury otrzymają seniorzy w lutym 2024. Zobacz, o ile wyższą emeryturę otrzymasz, ile wyniosła waloryzacja? Sprawdź, jak zmieni się wysokość twojego świadczenia otrzymywanego co miesiąc z ZUS. Zobacz i porównaj stawki emerytur w lutym 2024. Ile pieniędzy netto wpłynie na twoje konto? Dokładne wyliczenia emerytur na luty 2024.

Emerytury dla seniorów w 2024 roku, zobacz ile w lutym wpłynie na twoje konto

Od 1 marca 2023 roku seniorzy w Polsce otrzymali podwyżki swoich świadczeń emerytalnych. Gwarantowana podwyżka emerytur wyniosła w 2023 roku 250 złotych brutto, czyli 227,50 złotych na rękę (netto). Stałą kwotę podwyżki otrzymali ci, którzy do tej pory otrzymywali świadczenia do ok. 1700 złotych brutto. Co w przypadku pozostałych emerytur? Dla tych osób zastosowano waloryzację procentową.

Jak przyznała ówczesna minister Marlena Maląg, minister pracy i polityki społecznej, takie rozwiązanie było korzystniejsze dla emerytów.

Wzrost najniższej emerytury w 2024 roku w odniesieniu do roku 2015 wyniesie już 80,4 procent (tj. z 880,45 złotych do 1588,44 złotych).

Czytaj także: Oto jak skorzystać z ryczałtu energetycznego. To teraz 250 złotych dodatku do emerytury lub renty. Sprawdź i obniż swój rachunek za prąd.

Koszt waloryzacji emerytur w 2024 roku wyniesie 44,15 miliardy złotych. Ile wynosi emerytura minimalna?

- Od 1 marca 2023 roku nastąpiła rekordowa waloryzacja rent i emerytur, ze wskaźnikiem 114,8% i gwarancją, że emerytury wzrosną o co najmniej 250 zł. Minimalna emerytura wynosi 1588,44 zł. Do końca tego roku emeryt otrzyma na rękę ok. 2300 zł więcej - mówi minister Marlena Maląg.

Kolejna waloryzacja emerytur i rent 1 marca 2024 roku.

Łączny koszt tegorocznej waloryzacji wyniesie 44,15 miliardy złotych.

Oto ile wyniosą emerytury w lutym 2024 roku. Zobacz zestawienie stawek brutto i netto. Ile otrzymasz na konto?

Jak zmieniły się emerytury? Ile seniorzy otrzymają w lutym 2024? Sprawdź aktualne zestawienie emerytur brutto i netto. Przejdź do naszej galerii i zobacz szczegółowe dane.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

Waloryzacja emerytur już w marcu 2024 roku. Zobacz, ile emeryci dostaną na swoje konta!

Emerytura po waloryzacji. Znamy stawki na 2024 roku. O ile wzrośnie świadczenie emerytalne? Najniższa emerytura wzrośnie o ponad 400 złotych.Przejdź dalej i sprawdź, jakie zmiany rząd szykuje od marca 2024 roku! ▶ ▶ ▶

Waloryzacja emerytur i kwoty netto. Zasady waloryzacji emery...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki