MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Turnieje pełne słońca i emocji. Radosne obchody Dnia Dziecka w Rudzie Śląskiej i Wilkowicach

Paweł Skraba
Paweł Skraba
materiały prasowe
Dzieci chcą uprawiać sport, a aktywność wśród rówieśników sprawia im radość – teza ta raz jeszcze znalazła potwierdzenie w trakcie atrakcyjnych turniejów w Rudzie Śląskiej i Wilkowicach w województwie śląskim. To istotny element trwającej ogólnopolskiej kampanii „TAK dla sportu, NIE dla agresji i przestępczości”, sfinansowanej ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Tegoroczne turnieje sportowe zaplanowane zostały w wyjątkowym czasie dla wszystkich dzieci, towarzysząc 31 maja w Rudzie Śląskiej i 1 czerwca w Wilkowicach radosnym obchodom Dnia Dziecka. Oba wydarzenia odbyły się przy słonecznej pogodzie, co wyraźnie przełożyło się na optymizm wśród uczestników. – Uśmiechy na twarzach było widać podczas piłkarskich rozgrywek. Jeden z najważniejszych celów zatem osiągnęliśmy, bo dzieci spędziły czas łącząc to, co przyjemne z pożytecznym. Nikt nie opuścił poza tym turnieju bez jakiegoś upominku – mówi Marcin Nikiel, koordynator kampanii „TAK dla sportu, NIE dla agresji i przestępczości”.
Wszyscy młodzi piłkarze, a były nimi głównie dzieci w wieku szkolnym, ale również przedszkolaki, otrzymali okolicznościowe medale. Wręczone zostały im także broszury edukacyjne przygotowane w ramach tegorocznej odsłony kampanii, których przeglądanie najmłodsi rozpoczęli z zaciekawieniem jeszcze w trakcie uroczystej dekoracji. Radość na twarzach wywołały przydatne dzieciom w ich codzienności upominki rzeczowe, a reprezentantom najlepszych drużyn w kategoriach okazałe puchary.
W Rudzie Śląskiej na stadionie GKS Wawel Wirek rywalizowano na kilku boiskach, w każdym przypadku współzawodnictwu w duchu fair play towarzyszyła świetna atmosfera. Jakie odczucia towarzyszyły głównym bohaterom turniejowego grania? – Nie strzeliłem dziś gola, ale super się bawiłem. Najbardziej podobało mi się to, że graliśmy kilka meczów, a w przerwach wcale się nie nudziliśmy – mówili zgodnym głosem reprezentanci Gwiazdy Ruda Śląska, która nie miała sobie równych w kategoriach roczników 2013 i 2014. Z kolei w starszej grupie zawodników z końcowego zwycięstwa cieszyli się podopieczni Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Rudy Śląskiej. Klasyfikacji nie prowadzono wśród przedszkolaków, gdzie liczyła się przede wszystkim możliwość aktywnego spędzenia czasu.

Nazajutrz, w środę 1 czerwca, turniej przeprowadzono na gościnnym obiekcie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wilkowicach w urokliwym klimacie gór Beskidów. Dzieciom z poszczególnych zespołów towarzyszyło wielu rodziców, którzy chcieli spędzić ten dzień ze swoimi pociechami. – Dostałem duży medal i fajny plecak, warto było przyjechać na turniej – podkreślił jeden z piłkarzy z licznego grona zawodników szkółki Football Academy Bielsko-Biała. Z końcowych zwycięstw i odebrania okazałych trofeów cieszyli się w Wilkowicach podopieczni UKS Kozy i Zapory Wapienica.

Turnieje sportowe wypełnione były również dodatkowymi atrakcjami w strefie aktywności. Dzieci chętnie korzystały z możliwości spróbowania swoich sił na trenażerze wioślarskim. Edukacyjny i pożyteczny charakter miały pokazy pierwszej pomocy, podczas których z najmłodszymi cennymi spostrzeżeniami dzielili się ratownicy medyczni.

Organizacja turniejów – poprzednie miały miejsce latem ubiegłego roku w województwie kujawsko-pomorskim – w myśl realizowanej kampanii „TAK dla sportu, NIE dla agresji i przestępczości” przyczyniła się do dalszego propagowania uprawiania sportu i rekreacji jako skutecznych form przeciwdziałania różnego rodzaju patologiom społecznym. To właśnie aktywność fizyczna, zwłaszcza wśród młodego pokolenia, stanowi doskonały sposób na pożyteczne spędzenie czasu, przy jednoczesnym wychowywaniu ze wskazaniem właściwych postaw.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Turnieje pełne słońca i emocji. Radosne obchody Dnia Dziecka w Rudzie Śląskiej i Wilkowicach - Gazeta Pomorska

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki