Turniej WTA w Montrealu. Fręch zagra jako tzw. lucky loser

Zbigniew Czyż
Magdalena Fręch
Magdalena Fręch Sylwia Dąbrowa / Polska Press
Magdalena Fręch, choć nie przebrnęła kwalifikacji, ostatecznie wystąpi w turnieju WTA 1000 na kortach twardych w Montrealu (pula 2,8 mln dol.). Polska tenisistka jako tzw. lucky loser znalazła się w głównej drabince i we wtorek ok. godz.21 powalczy Brazylijką Beatriz Haddad Maią o awans do drugiej rundy.

Zajmująca 79. miejsce w świecie 25-letnia łodzianka zastąpiła Hiszpankę Paulę Badosę, która wycofała się w ostatniej chwili.

Fręch z plasującą się na 12. pozycji w rankingu WTA 27-letnią Brazylijką, półfinaistką tegorocznego French Open, zmierzy się po raz drugi. Przed rokiem w trzech setach przegrała z nią na trawie w Birmingham.

Porażka Magdy Linette

W poniedziałek w 1. rundzie z imprezą pożegnała się Magda Linette, która przegrała z Białorusinką Wiktorią Azarenką 3:6, 0:6.

Magda Linette przegrała z Białorusinką Wiktorią Azarenką 3:6, 0:6 w 1. rundzie turnieju WTA 1000 na kortach twardych w Montrealu (pula 2,8 mln dol.). Od drugiej rundy udział w imprezie rozpocznie liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek.

Mecz Linette z Azarenką został przerwany po pierwszym secie z powodu deszczu i wznowiony po przerwie trwającej ponad dwie godziny. Od tego momentu Polka nie zdołała już wygrać żadnego gema.

Pierwszy mecz Igi Świątek w środę

Iga Świątek w 2. rundzie spotka się z Czeszką Karoliną Pliskovą, która w poniedziałek pokonała Chinkę Lin Zhu 6:3, 6:7 (8-10), 6:2.