Trzecie miejsce siatkarek ZEO Nike Ostrołęka

Mecz o III miejsce Nike Ostrołęka - Legionovia Legionowo
Mecz o III miejsce Nike Ostrołęka - Legionovia Legionowo Fot. T. Lendo
W spotkaniu o III miejsce w turnieju o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęka siatkarki ZEO Nike Ostrołęka pokonały Legionovię Legionowo 3:0.

Spotkanie rozpoczęło się od znacznej dominacji siatkarek z Legionowa, które z dużą łatwością mijały blok ostrołęckiego zespołu. Przy stanie 1:6 trener ZEO Nike poprosił o pierwszą przerwę na żądanie. Po niej siatkarki Nike przeprowadziły kilka dobrych ataków za sprawą Michaliny Walasek i Pauliny Krawczyk wyszły nawet na prowadzenie. Mocnym elementem gry naszego zespołu była zagrywka Iwony Gosko, z którą rywalki nie radziły sobie najlepiej. Kolejne minuty meczu to walka punkt za punkt. Dzięki dobrej postawie na zagrywce i w ataku podopieczni Jarosława Zawodnika odskoczyły rywalom na kilka punktów. W końcówce seta siatkarki Nike nieco się pogubiły, błędy w obronie, nieszczelny blok i niewykorzystane kolejne setbole. Dobra gra naszej kapitan Aleksandry Drwięgi w ataku i bloku sprawiła, że pierwszego seta Nike wygrało do 27.

Początek drugiego seta to wyrównana gra w każdym elemencie gry. Spotkanie było już jednak nieco lepszym widowiskiem niż pierwsza partia spotkania, w której było dużo niedokładności. Na zagrywce w naszej zespole dobrze radziła sobie Urszula Iwaniuk, której dobra zagrywka sprawiała rywalkom z Legionowa sporo trudności. W kolejnych akcjach na siatce to rywalki wykazały więcej zimnej krwi i odskoczyły naszym zawodniczkom na kilka punktów. Kluczowym momentem gry było wejście na zagrywkę Aleksandry Drwięgi, której dobra zagrywka i szczelny blok Nike sprawił, że ostrołęcki zespół zdobył cztery punkty z rzędu i zdobył dwupunktową przewagę. Siatkarki Nike nie były wstanie otrząsnąć się z tej sytuacji i oddały ten set do 22.

Początek trzeciego seta to ponownie nieco lepsza gra zespołu z Legionowa. Nasze siatkarki grały jednak coraz lepiej, a istotnym faktem było to, że podopieczne Jarosława Zawodnika nie myliły się na zagrywce. To właśnie w tym elemencie gry Nike miało zdecydowaną przewagę. Legionovia nie radziła sobie w kluczowych momentach gry na przyjęciu. W kolejnych minutach meczu siatkarki Nike nie mogły odrobić mimo to trzypunktowej przewagi Legionovii. Przy stanie 16:19 na zagrywkę weszła Iwona Gosko i nasze siatkarki odrobiły cztery punkty. Dobra gra bloku i ataku w ostatnich fragmentach meczu sprawiła, że podopieczne Jarosława Zawodnika wygrały tę partię do 23 i całe spotkanie 3:0.

ZEO Nike Ostrołęka - Legionovia Legionowo 3:0 (29:27, 25:22, 25:23)

ZEO Nike: Gosko, Barszcz, Walasek, Iwaniuk, Drwięga (c), Krawczyk, Sobolewska (l) oraz Kochan