Truszkowski ratuje punkt Narwi (zdjęcia, wideo)

Mariusz Malanowski (z prawej) w ofiarnej interwencji w polu karnym.
Mariusz Malanowski (z prawej) w ofiarnej interwencji w polu karnym. Fot. A. Dobkowski
Piłkarze ostrołęckiej Narwi w meczu przed własną publicznością zremisowali z MKS Kutno 2:2. Obie bramki dla podopiecznych Mateusza Miłoszewskiego w drugiej połowie spotkania zdobył Marcin Truszkowski.

Narew Ostrołęka - MKS Kutno

Niebiesko-czerwoni w pierwszej połowie spotkania oddali inicjatywę rywalowi i usiłowali grać z kontry. W obronie popełniali błędy, które kosztowały ich utratę pierwszego gola w czternastej minucie meczu. Wtedy to Paweł Samsel przepuścił piłkę w polu karnym do niej dopadł Rafał Jankowski i strzałem z trzech metrów zaskoczył Andrzeja Łyzińskiego. Po straconym golu podopieczni Mateusza Miłoszewskiego zaczęli śmielej atakować i walczyć o odrobienie strat, ale przeszkadzał im w tym arbiter główny spotkania, odgwizdując kolejne spalone w sytuacjach, kiedy zdecydowanie ich nie było. Do tego żółte kartki obejrzeli Marcin Roman i Marcin Truszkowski. Po zmianie stron Narew atakowała jeszcze śmielej i w 58. minucie gry doczekaliśmy się wyrównującej bramki. Tym razem Łukasz Zaniewski poprowadził rajd prawą stroną boiska, świetnie dograł w pole karne, a tam Marcin Truszkowski pewnym strzałem pokonał golkipera z Kutna. Siedem minut później Narew mogła objąć prowadzenie, ale niestety tym razem Łukasz Zaniewski po kolejnym wspaniałym rajdzie w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać golkipera gości. O tym, że niewykorzystane sytuacje się mszczą nasi zawodnicy przekonali się kolejne dwie minuty później, kiedy to precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego Andrzeja Łyzińskiego pokonał Rafał Kubiak. Narwianie mimo to się nie poddawali i cały czas atakowali stwarzając kolejne sytuacje strzeleckie. Bramkarza gości ponownie mógł zaskoczyć Marcin Truszkowski, ale nie wykorzystał rzutu wolnego pośredniego w polu karnym rywala, posyłając piłkę nad poprzeczką. Na cztery minuty przed końcem meczu niebiesko-czerwoni przeprowadzili kolejną składną akcję, a w polu karnym przy próbie strzału faulowany był Marcin Truszkowski. Najlepszy zawodnik Narwi w tym spotkaniu sam wymierzył sprawiedliwość sprytnym strzałem wpisując się na listę strzelców. Ostatecznie na stadionie przy ulicy Witosa Narew zremisowała z MKS Kutno i zdobyła cenny punkt w walce o utrzymanie w III lidze.

MKS Narew Ostrołęka - MKS Kutno 2:2 (0:1)
Bramki: Truszkowski 58. 87.(k) - Janowski 14. Kubiak 68.

Narew: Łyziński - Zalewski, Malanowski, Samsel, Pragacz (82. Niedźwiecki), Dawidzki, Roman (90. Wargulewski), Strzeżysz, Truszkowski, Zaniewski, Wilczewski (57. Lelujka)