Trójka waleczna, ale nieskuteczna. Zobacz zdjęcia i wideo

Trener Radosław Żebrowski mobilizował zespół z całych sił do ambitnej walki.
Trener Radosław Żebrowski mobilizował zespół z całych sił do ambitnej walki. A. Dobkowski
Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki doznali kolejnej porażki w rozgrywkach II ligi. Tym razem drużyna prowadzona przez trenera Radosława Żebrowskiego uległa Włókniarzowi Konstantynów Łódzki 30:31.

UMKS Trójka Ostrołęka - Włókniarz Konstantynów Łódzki

Początek spotkania był wyrównany, ale po kwadransie gry, to podopieczni Pawła Kraski przejęli inicjatywę. W ciągu dziewięciu minut nasi szczypiorniści nie zdobyli bramki, a rywale w tym czasie wypracowali sobie siedmiobramkową przewagę.

Trójka zdołała odrobić jeszcze część strat, ale na przerwę schodziła przegrywając 12:17. Po zmianie stron Włókniarz długo utrzymywał wyraźnie prowadzenie, ale w ostatnim kwadransie meczu to podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego złapali drugi oddech. W ciągu pięciu kolejnych minut odrobili pięć bramek straty.

Niestety rywale ponownie się przebudzili i odskoczyli na różnicę pięciu bramek, na sześć minut przed końcem meczu. Świetne zawody w drużynie gości rozgrywał Bartłomiej Kosma, który w całym meczu zdobył trzynaście bramek. Naszym piłkarzom nie można było odmówić woli walki. Po świetnych akcjach wykończonych przez Tomasa Wiśniewskiego, Patryka Kulisia i Łukasza Kowalczyka udało się zniwelować przewagę gości od zaledwie jednej bramki.

Mimo, że do końca meczu pozostały blisko trzy minuty, oba zespoły popełniły serię błędów i nie potrafiły wykorzystać strzeleckich okazji. Ostatecznie Trójka przegrała różnicą jednej bramki. To bolesna porażka z rywalem, który z pewnością był w zasięgu naszego zespołu.

- Po raz kolejny rozgrywaliśmy dobre zawody dopiero wtedy, kiedy myśleliśmy, że nie mamy większych szans na zwycięstwo - podkreślał trener Radosław Żebrowski. - Dla mnie kluczowy moment w tym spotkaniu, to nie ostatnie minuty gry, a pierwsza połowa. Przez kilka minut rywale zdołali odskoczyć i do przerwy wyraźnie prowadzili w tym meczu. W drugiej odsłonie meczu zagraliśmy skuteczniej od rywala i lepiej w obronie, ale to nie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa.

Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki kolejnych punktów szukać będą w starciu z AZS AWF Biała Podlaska. Wyżej notowany rywal gościć będzie naszych piłkarzy w sobotę 12 października.

UMKS Trójka Ostrołęka - KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki 30:31 (12:17)