Trójka Ostrołęka - drużyna dużym z potencjałem

Szczypiorniści Trójki w pierwszej rundzie dali z siebie wszystko.
Szczypiorniści Trójki w pierwszej rundzie dali z siebie wszystko. A. Dobkowski
Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki na półmetku rozgrywek II ligi plasują się na szóstej pozycji. Podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego w ostatnim spotkaniu przed przerwą świąteczno-noworoczną pokonali Włókniarza Konstantynów Łódzki 33:24.

- Bardzo się cieszę ze zwycięstwa na zakończenie rundy, która była dla nas bardzo udana - podkreśla trener UMKS Trójka Ostrołęka Radosław Żebrowski. - Od samego początku spotkania narzuciliśmy swój styl gry i już do przerwy prowadziliśmy 18:9. Po zmianie stron dając możliwość gry wszystkim zawodnikom utrzymaliśmy prowadzenie i zasłużenie powróciliśmy z wyjazdowego starcia z kompletem punktów.

Przed sezonem nikt nie przypuszczał, że drużyna złożona z praktycznie samych ostrołęczan może zamieszać w czołówce ligowej tabeli. Podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego już na starcie rozgrywek II ligi sprawili ogromną niespodziankę pokonując MKS Wieluń 24:23. W kolejnych meczach ostrołęczanie prezentowali wysoką formę, czego efektem były zwycięstwa nad AZS AWF Warszawa 29:28, KS Uniwersytet Radom 33:29, SPR Siedlce 36:23, MOKS Słoneczny Stok Białystok 36:30, AZS UMCS Lublin 35:29 i Włókniarzem Konstantynów Łódzki 33:24.

Szczypiorniści Trójki dobry wynik zanotowali również w meczu ChKS Łódź, który zremisowali przed własną publicznością 23:23. Podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego musieli z kolei uznać wyższość rywali w spotkaniach z: MKS Mazur Sierpc 24:26, AZS UW Warszawa 26:34, Politechnika Anilana Łódź 28:38, SPR Pabiks Pabianice 30:34, Orlen Wisła II Płock 24:27.

Więcej o Trójce w świątecznym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego".