Trójka ograła Anilanę. Zobacz zdjęcia i wideo

Trójka stoczyła niezwykle ciekawy i emocjonujący bój o zwycięstwo
Trójka stoczyła niezwykle ciekawy i emocjonujący bój o zwycięstwo Arkadiusz Dobkowski
W spotkaniu 20. kolejki rozgrywek II ligi szczypiorniści ostrołęckiej Trójki po świetnym widowisku pokonali Politechnikę Anilanę Łódź 27:24.

Podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego od pierwszych minut sobotniego starcia potrafili narzucić rywalom swój styl gry i już do przerwy prowadzili 12:8. Po zmianie stron piłkarze z Łodzi starali się odrobić straty, ale świetnie spisywała się defensywa gospodarzy. Szczypiorniści Trójki potrafili kilkukrotnie wyłuskać piłkę rywalom i świetnymi szybkimi kontratakami zdobyć kolejne bramki, budując przewagę. Ostatecznie po dość nerwowej i emocjonującej końcówce spotkania ostrołęczanie zwyciężyli wyżej notowanego rywala różnicą trzech bramek i zapisali na swoim koncie ważny komplet punktów.

- Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa, tuż przed okresem świątecznym - mówi szkoleniowiec Trójki Radosław Żebrowski. - W ostatnich dwóch spotkaniach nie było zdobyczy punktowych, dlatego zwycięstwo z Anilaną jest dla nas bardzo ważne. Spokojnie spędzimy święta, tydzień zasłużonej przerwy i kolejne dwa mecze przed nami, w których również będziemy chcieli sprawić niespodzianki.

Kolejne trzy spotkania piłkarze Trójki rozegrają na wyjeździe. Najpierw zmierzą się z AZS AWF Warszawa w sobotę, 2 kwietnia, a w kolejne weekendy zagrają z AZS UMCS Lublin i KS Uniwersytet Radom. Emocje związane z występami ostrołęckich szczypiornistów do hali ZS nr 5 powrócą w sobotę, 23 kwietnia. W starciu przed własną publicznością Trójka podejmie AZS AWF Biała Podlaska.

UMKS Trójka Ostrołęka - Politechnika Anilana Łódź 27:24 (12:8)

Trójka: Kozłowski, Wojciechowski - T. Wiśniewski 0, P. Obidziński 1, Milewski 2, Kuliś 2, Kosiński 3, Zieliński 0, Ludwiczak 6, Dmowski 4, Niećko 7, Kowalczyk 0, Ścibek 2.