Trójka nie dała szans akademikom z Lublina (zdjęcia, wideo)

Marcin Ziemczyk w sobotnim starciu zdobył dziesięć bramek.
Marcin Ziemczyk w sobotnim starciu zdobył dziesięć bramek. A. Dobkowski
Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki odnieśli efektowne zwycięstwo nad AZS UMCS Lublin 40:24 w hali ZS nr 5 przy ulicy Berlinga.

Trójka Ostrołęka - UMCS Lublin

W sobotnim starciu zespół gospodarzy ze względu na wyjazd za granicę trener Waldemara Salisa, został poprowadzony przez drugiego szkoleniowca Radosława Żebrowskiego. Nasi piłkarze ręczni od pierwszych minut meczu grali na luzie i zyskiwali sobie przewagę nad rywalami z Lublina. Do przerwy prowadzili różnicą pięciu bramek, a po zmianie stron zdeklasowali rywala.

Najwięcej bramek dla gospodarzy zdobył Marcin Ziemczyk - 10, ale jego dorobek mógł być większy, gdyby nie nonszalancja przy wykańczaniu ostatnich akcji meczu. Trójka chciała jednak zagrać dla licznie przybyłej publiczności, która przez całe spotkanie wspierała je głośnym dopingiem.

- Dla nas najważniejsze było w tym spotkaniu zwycięstwo i dobra zabawa - podkreślał po meczu drugi trener Trójki Radosław Żebrowski. - Ważne jest to, że wszyscy dostali szansę gry i zaprezentowania się w ostatnim meczu w tym sezonie przed ostrołęcką publicznością.

Po czterdziestu minutach meczu plac gry musiał opuścić Tomasz Ścibek, który otrzymał za faul na rywalu czerwony kartkę.

UMKS Trójka Ostrołęka - AZS UMCS Lublin 40:24 (16:11)
Trójka: Kozłowski, Pyskło, Marczuk - Wiśniewski 0, Żebrowski 3, Obidziński 7, Ziemczyk 10, Kosiński 3, Kraszewski 3, Ścibek 2, Kamionowski 4, Niećko 4, Serejko 1, Kolanowski 0, Majewski 2, Zieliński 1.