Trójka blisko szczęśliwego końca, zabrakło niewiele (wideo)

Radosław Żebrowski ambitnie walczył do samego końca meczu.
Radosław Żebrowski ambitnie walczył do samego końca meczu. Fot. S. Kaczmarczyk
Niezwykle emocjonujące spotkanie obejrzeli w sobotnie popołudnie kibice piłki ręcznej w hali przy ulicy Berlinga. W ostatnim meczu II ligi tym sezonie u siebie Trójka podzieliła się punktami z Deltą Radom, remisując 27:27.

Początek meczu był dobry w wykonaniu naszego zespołu, który potrafił wykorzystać błędy przeciwnika i szybko wyjść na prowadzenie. Dodatkowo za dwukrotne trafienie w twarz naszego bramkarza Radosława Rogińskiego czerwoną kartką został ukarany Karol Sikorski. Z minuty na minutę jednak w grę naszego zespołu wkradało się coraz więcej nieskuteczności, a rywale konsekwentnie grali swoje, odrobili straty i wyszli na kilkubramkowe prowadzenie.

Na przerwę schodzili z trzema bramkami przewagi. Po zmianie stron Trójka ponownie zagrała przez kilka minut świetne zawody, zdobywając pięć bramek z rzędu. Niestety zabrakło konsekwencji i nie wdawania się w głupie przepychanki. W efekcie na ławkę kar siadali zawodnicy obu drużyn, ale to podopieczni trenera Mariusza Grzeli lepiej radzili sobie w takich momentach.

Trójka grała zespołowo i bardzo ambitnie, ale momentami zbyt szybko chciała zdobyć bramkę i traciła piłkę w ważnych momentach gry. Gdyby podopieczni trenera Arkadiusza Chełmińskiego w końcówce meczu wykazali się lepszą skutecznością to z pewnością wygraliby to spotkanie. Niestety niewykorzystane dobre sytuacje strzeleckie, faule w ataku i brak zdobyczy bramkowych z karnych spowodował, że ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

UMKS Trójka Ostrołęka - UKS Delta Radom 27:27 (14:17)