Triumf Sokoła nad Szkołą Gortata w ostatniej sekundzie

Koszykarze Sokoła odnieśli kolejny ważny triumf
Koszykarze Sokoła odnieśli kolejny ważny triumf C. Gołaś
Koszykarze ostrowskiego Sokoła do ostatniej sekundy walczyli o zwycięstwo w spotkaniu rozgrywek II ligi z AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź. Ostatecznie wygrali po niezwykłej akcji na 0.4 sekundy przed końcem spotkania.

Bartosz Grudziński podał piłkę pod kosz do Krystiana Koźluka, a ten umieścił piłkę w koszu, zapewniając kolejne zwycięstwo ostrowskim koszykarzom. Całe spotkanie było zacięte i emocjonujące. Po pierwszej przegranej kwarcie 13:16, w drugiej to gospodarze prowadzeni przez trenera Grzegorza Helcbergiela wygrali 17:9. Po zmianie stron trwała zacięta rywalizacja, a w trzeciej kwarcie nieznacznie lepsi okazali się koszykarze Sokoła.

Ostatnią odsłonę meczu wygrali goście, ale najważniejsza okazała się ostatnia akcja meczu, która zapewniła jednopunktowe zwycięstwo i kolejne dwa punkty na koncie ostrowskich koszykarzy. W ligowej tabeli Sokół Ostrów Mazowiecka plasuje się obecnie na piątej lokacie z zaledwie dwoma punktami straty do lidera z Łowicza.

Sokół Ostrów Mazowiecka - AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź 60:59 (13:16, 17:9, 17:16, 13:18)

Punkty dla Sokoła: Wojtyński 23, Barszcz 11, Grudziński 9, Koźluk 8, Skarpetowski 5, Zadroga 2, Jaworski 2, Grabowski 0.