Trampkarze Ostrovii pokonują Orła Sypniewo i utrzymują fotel lidera (zdjęcia)

W niedzielnym meczu to Ostrowianie byli na prowadzeniu, a Sypniewo musiało gonić wynik. Ostatecznie minimalną przewagę udało się utrzymać do ostatniego gwizdka sędziego. Fot. Paweł Nowak
W ostatnią niedzielę, 16 maja, trampkarze KS Ostrovia rozgrywali kolejny mecz Ligi Okręgowej. Na własnym terenie podejmowali Orła Sypniewo i po niesamowitych emocjach w końcówce spotkania wygrali 4:3.
Mecz Trampkarzy KS Ostrovia - Orzel Sypniewo

Mecz Trampkarzy KS Ostrovia - Orzeł Sypniewo

Mecz świetnie rozpoczął się dla gospodarzy, którzy szybko stworzyli kilka sytuacji strzeleckich i jedną z nich wykorzystali celnym strzałem przy słupku. Po chwili jednak chłopcy z Sypniewa wyprowadzili kontratak i przy braku reakcji ostrowskiego bramkarza wyrównali stan meczu. Żółto-zieloni odpowiedzieli na tę bramkę jeszcze dwukrotnie w pierwszej połowie i do szatni schodzili z pewnym prowadzeniem.

Kiedy w drugiej części gry ostrowscy piłkarze dołożyli czwartego gola wydawało się, że jest już po meczu. Przyjezdni tanio jednak skóry nie sprzedali. Szybko strzelili dwie bramki i doprowadzili do stanu 4:3. Łapiąc wiatr w żagle nadal atakowali i za wszelką cenę dążyli do wyrównania. Więcej bramek już jednak nie padło i spotkanie zakończyło się wygraną miejscowych piłkarzy.

- W pierwszej połowie to my dyktowaliśmy warunki gry - mówił trener ostrowskich trampkarzy Bernard Pietkiewicz. - Kiedy w drugiej połowie prowadziliśmy już wysoko, dokonałem kilku roszad w składzie. Niestety, źle to wpłynęło na zespół i gra się znacznie pogorszyła. Straciliśmy dwie bramki i niepotrzebnie zafundowaliśmy sobie nerwową końcówkę. Myślę jednak, że zasłużenie wygraliśmy to spotkanie - oceniał szkoleniowiec.

Ostrowianie po tym meczu pozostali na pierwszym miejscu w tabeli z jednym punktem przewagi nad Koroną HiD Ostrołęka. Do rozegrania pozostał im jeden mecz z siódmym KS Pniewo 2004. Wygrana da mistrzostwo i udział w barażu o awans do Ligi Mazowieckiej.

KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Orzeł Sypniewo 4:3

Bramki: Lipski Daniel x 2, Popowski Paweł, Kopacz Kamil

Skład: Krzysztof Grabowski, Jakub Ostrówka, Mateusz Dawidczyk, Rafał Chodubski, Tomasz Han, Paweł Popowski, Paweł Wiśniewski (60’ Jakub Zapatka), Daniel Lipski (55’ Michał Dudziak), Kamil Kopacz, Tomasz Grądzki, Mateusz Ruciński