Trampkarze Ostrovi ogrywają Bartnika Myszyniec (zdjęcia, wideo)

Paweł Nowak
Damian Zaczkowski (z lewej) w meczu przeciwko Bartnikowi popisał się hat trickiem. P. Nowak
Bez niespodzianki zakończyło się rozgrywane 30 kwietnia w Ostrowi spotkanie ligi okręgowej trampkarzy starszych. KS Ostrovia pokonała w nim czerwoną latarnię rozgrywek, Bartnika Myszyniec 7:2.
Mecz LO trampkarzy starszych: KS Ostrovia - Bartnik Myszyniec

Podopieczni trenera Bernarda Pietkiewicza często rozstrzygali mecze już w pierwszych połowach. Tym razem, mimo iż występowali w roli zdecydowanych faworytów było trochę inaczej. Wszystko za sprawą bardzo dobrej postawy golkipera gości, który wielokrotnie ratował swój zespół z opresji. Gospodarze otworzyli wynik po kilkunastu minutach gry skutecznie egzekwowanym rzutem karnym. Przed przerwą udało im się dołożyć 2 trafienia, ale też narazić na kontratak gości.

Po zmianie stron przyjezdni utrzymywali jeszcze przez kilkanaście minut kontakt i nadzieje na korzystny wynik. Jednak po kwadransie drugiej połowy na boisku dominowali już tylko "kaesiacy". Dwa trafienia Damiana Zaczkowskiego w ciągu niespełna dwóch minut przesądziły sprawę. W kolejnych fragmentach meczu jego koledzy aplikowali kolejne gole, a przy tym okazali się nad wyraz łaskawi, bowiem zdobyć ich powinni znacznie więcej. Ponadto w końcówce niepotrzebnie dali sobie wbić drugą bramkę, która była efekt zbytniego rozluźnienia i indywidualnego błędu obrońcy.

Dzięki zwycięstwu piłkarze z Ostrowi umocnili się na pozycji lidera tabeli. 4 maja mogą poczynić kolejny, milowy krok w kierunku mistrzostwa. Na wyjeździe zmierzą się z UKS Gryf Czerwin i w przypadku zwycięstwa, obrona pierwszego miejsca może być już na wyciągnięcie ręki.

KS Ostrovia - LUKS Bartnik Myszyniec 7:2
Bramki dla Ostrovi: Dawidczyk Mateusz, Lipski Daniel, Grądzki Tomasz, Zaczkowski Damian x 3, Ruciński Mateusz