Trampkarze i juniorzy MKS na dwóch biegunach

W tym sezonie z Orłem Łosice przegrywali już juniorzy MKS, a także seniorzy. Trampkarze będą zatem chcieli przerwać tę niechlubną passę. P. Nowak
Kolejne mecze drużyn młodzieżowych Małkińskiego Klubu Sportowego kończyły się podobnie, jak wcześniejsze. Zatem trampkarze wygrali, a juniorzy starsi nadal pozostają bez punktu.

Obydwie drużyny rozgrywały swoje mecze na własnym stadionie w sobotę, 17 września. Zespół prowadzony przez Rafała Gordziejczyka pomimo, że podejmował lidera tabeli siedleckiej ligi okręgowej, liczył w końcu na przełamanie. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1:0 i wydawało się, że swój cel mogą osiągnąć. Po przerwie popełnili jednak kilka prostych błędów w obronie i w efekcie 3 punkty znów popłynęły na konto rywala.

Na drugim biegunie, z kompletem punktów na pozycji lidera plasują się trampkarze MKS. Drużyna Arkadiusza Borowego tym razem wygrała 5:2 z LKS Ostrówkiem.

Mecz świetnie ułożył się dla gospodarzy. Już w 1. minucie objęli prowadzenie, a po niespełna 10 minutach prowadzili 3:0 po dobrze rozegranych stałych fragmentach gry. W drugiej odsłonie w szeregi miejscowych wkradło się odprężenie i goście strzelając 2 bramki złapali kontakt. Drużyna MKS nie dała jednak pójść rywalom za ciosem i strzelając kolejne gole zapewniła sobie spokój na końcowe fragmenty meczu.

- Wynik cieszy, skuteczność również, ale przede wszystkim gra - ocenił po meczu Arkadiusz Borowy. - Aż miło było popatrzeć, jak chłopcy "klepali" piłeczkę. W przeciwieństwie do poprzedniego meczu byli bardzo ruchliwi i grali piłką. Jedyne, co może martwić to kontuzje doznane w tym meczu. Jestem jednak dobrej myśli i mam nadzieję, że na sobotę wszyscy będą zdrowi - dodał.

Na najbliższą kolejkę trenerowi bez wątpienia przydałaby się pełna kadra, bowiem drużynę czeka ciężka przeprawa. Na wyjeździe zmierzy się z Orłem Łosice, który jako jedyny, obok MKS, w tym sezonie nie stracił jeszcze punktów.

MKS Małkinia - Hutnik Huta Czechy 2:3 (1:0)
Bramki: Rolnik Piotr 27., Socik Radosław 86.

Tabela siedleckiej ligi okręgowej juniorów starszych:
1. Hutnik Huta Czechy 4 m. 12 pkt. (17:5)
2. Orzeł Łosice 4 m. 10 pkt. (20:3)
3. ŁKS Łochów 2 m. 4 pkt. (9:2)
4. Polonez Mordy 2 m. 4 pkt. (5:3)
5. Zryw Sobolew 4 m. 4 pkt. (12:13)
6. Błękitni Stoczek 3 m. 4 pkt. (6:11)
7. Grodzisk Krzymosze 4 m. 4 pkt. (6:14)
8. Sęp Żelechów 2 m. 0 pkt. (2:9)
9. Zorza Sterdyń 2 m. 0 pkt. (0:7)
10. MKS Małkinia 3 m. 0 pkt. (4:14)

MKS Małkinia - LKS Ostrówek 5:2 (3:0)
Bramki: Zawistowski Michał 1.,Klamer Kacper 4.,Spaltabaka Paweł 9., Zyśk Maciej 50., Dębowiak Kamil 60.