OPRAC.:
Mateusz Pietras
Rafael Nadal przegrał swój pierwszy mecz po długiej przerwie
Rafael Nadal przegrał swój pierwszy mecz po długiej przerwie Tertius Pickard/Associated Press/East News
Rafael Nadal poniósł porażkę w pierwszym meczu po blisko rocznej przerwie spowodowanej kontuzją. W pierwszej rundzie debla turnieju ATP 250 w australijskim Brisbane hiszpański tenisista w parze z rodakiem Marciem Lopezem przegrał z duetem z Australii Max Purcell, Jordan Thompson 4:6, 4:6.

Wielki powrót Nadala zakończony porażką w deblu

Hiszpan Rafael Nadal, 22-krotny mistrz Wielkiego Szlema zagrał swój pierwszy mecz od prawie roku. Niestety w parze Marciem Lopezem przegrała 4:6, 4:6 w pierwszej rundzie gry deblowej w turnieju ATP 250. Pogromcami okazał się australijska para Max Purcel/Jordan Thompson. Hiszpanie nawiązali z rywalami wyrównaną walkę, jednak w każdym z setów raz stracili swoje podanie, co kosztowało ich zwycięstwo.

To był pierwszy oficjalny mecz Nadala w rozgrywkach ATP od 18 stycznia, gdy w trzech setach przegrał z Amerykaninem Mackenzie McDonaldem w drugiej rundzie wielkoszlemowego Australian Open. Później 37-letni tenisista z powodu kontuzji biodra pauzował niemal cały rok, wskutek czego spadł na 663. miejsce w rankingu ATP.

Pierwszy mecz singlowy w 2024 roku

W Brisbane Hiszpan będzie rywalizował także w singlu. W pierwszej rundzie w nocy z poniedziałku na wtorek polskiego czasu jego rywalem będzie Austriak Dominic Thiem.

Start w Brisbane ma być dla 22-krotnego triumfatora turniejów wielkoszlemowych przygotowaniem do Australian Open, który rozpocznie się 14 stycznia. Nadal wygrał prestiżowy turniej w Melbourne dwa razy: w 2009 i 2022 roku. To właśnie dwa lata temu 37-letni Hiszpan stał się rekordzistą pod względem tytułów wielkoszlemowych. Później rekord Nadal podbił Serb Novak Djoković, który w Australii będzie bronił tytułu.