Tęcza JBB lepsza od Rzekunianki (zdjęcia, wideo)

Daniel Woźniak w derbowym meczu nie zachował czystego konta.
Daniel Woźniak w derbowym meczu nie zachował czystego konta. Fot. A. Dobkowski
Piłkarze Tęczy JBB Łyse wygrali kolejne derby powiatu w rundzie wiosennej, tym razem pokonując Rzekuniankę Rzekuń 1:0.

Rzekunianka Rzekuń - Tęcza JBB Łyse

W spotkaniu rozegranym na sztucznej nawierzchni przy ulicy Witosa kibice obejrzeli widowisko stojące na dobrym poziomie w którym spotkały się dwa równorzędne zespoły. W pierwszej połowie meczu to podopieczni trenera Pawła Sendrowskiego mieli więcej okazji do strzelenia bramki. Po jednym ze strzałów Łukasza Malanowskiego gości przed utratą gola uratował słupek. Swoje okazje mieli także piłkarze Tęczy, ale na posterunku był Daniel Woźniak.

Po zmianie stron kluczową dla losów całego meczu okazała się 64. minuta gry. Wówczas po strzale z ostrego kąta golkipera Rzekunianki zaskoczył Maciej Siwak. Jak się później okazało było to jedyne trafienie tego spotkania. W efekcie komplet punktów trafił na konto zespołu prowadzonego przez Kazimierza Puławskiego, który w ligowej tabeli wciąż plasuje się na czwartej pozycji.
- Szkoda tej porażki, ale zespół gości był lepszy - powiedział po spotkaniu szkoleniowiec Rzekunianki Paweł Sendrowski. - Zarówno dla nas, jak i gości z Łysych był to bardzo ważny mecz o punkty. Wygrała Tęcza, a my będziemy walczyć dalej w kolejnych meczach.

Rzekunianka Rzekuń - Tęcza JBB Łyse 0:1 (0:0)
Bramka: Siwak 64.