Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tanieją kredyty! Wakacyjne promocje na hipotekę w ING, mBanku, Aliorze i nie tylko

Agnieszka Maciuła-Ziomek
Agnieszka Maciuła-Ziomek
Zapowiedź spadku stóp procentowych i Bezpieczny kredyt zmuszają wszystkie banki do tworzenia korzystnych ofert. Najpopularniejszy jest brak prowizji za udzielenie kredytu.
Zapowiedź spadku stóp procentowych i Bezpieczny kredyt zmuszają wszystkie banki do tworzenia korzystnych ofert. Najpopularniejszy jest brak prowizji za udzielenie kredytu. 123rf.com/sebra
Rekordowa popularność programu Bezpieczny kredyt 2 procent niejako zmusiła marketingowców w bankach do przemyśleń. Efekt? Promocje na tradycyjne kredyty hipoteczne w większości banków. Zerowa prowizja, niższa marża - co jeszcze proponują banki?

Spis treści

Banki kombinują, jak sprzedać zwykłe kredyty

Czerwiec bieżącego roku przyniósł wyraźne ożywienie na rynku nieruchomości. Jedną z przyczyn tego stanu była obawa o znaczne wzrosty cen mieszkań, gdy pojawi się rządowy program Bezpieczny kredyt 2 proc. Natomiast już pierwsze dni lipca pokazały, że nowy program dopłat do kredytów hipotecznych będzie zdecydowanie bardziej popularny niż Mieszkanie plus.

Obecnie już wiemy, że Polacy widzą wiele korzyści płynących z Bezpiecznego kredytu, a bankom ciężko będzie odpowiedzieć na to jakąkolwiek kontrofertą. Czy to znaczy, że się poddają? Oczywiście, że nie! Spora część banków oferuje zarówno kredyty z rządową dopłatą, jak i bez niej, jednak nadal wiele polskich banków nie wprowadza programu do swojej oferty, choć mają taką możliwość.

Aktualnie o dopłatę z programu Bezpieczny kredyt 2 proc. ubiegać można się w kilku bankach:

  • Pekao S.A.
  • PKO BP
  • Alior Bank
  • VeloBank
  • SGB-Bank
  • BPS S.A.
  • Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie

Lista banków, w których dostępny jest rządowy program, jest na bieżąco aktualizowana na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego. Póki co BGK informuje, że także pięć kolejnych banków jest gotowych do wprowadzenia programu, jednak chcą to zrobić w późniejszym terminie.

Jednocześnie coraz śmielej zapowiadane są obniżki stóp procentowych, co już spowodowało delikatny spadek wskaźnika WIBOR 6M. To tak naprawdę subtelny spadek o zaledwie 0,01 punktu procentowego, jednak i tak jest to pierwsza obniżka tego wskaźnika od maja br., która prowadzi do najniższego poziomu wskaźnika WIBOR od ponad roku.

Można oczekiwać, że prędzej czy później przełoży się to na spadki kosztów kredytów hipotecznych. Nie będą to spektakularne kwoty, jednak śmiało można będzie to potraktować jako ruch w dobrą stronę.

Tutaj weźmiesz Bezpieczny kredyt i zwykłą hipotekę

W kilku polskich bankach, które oferują Bezpieczny kredyt 2 proc., znajdziemy także wakacyjne promocje na hipotekę bez rządowego wsparcia. W większości promocje trwają do końca wakacji, a czasami również do 30 września 2023 r.

Bank BPS w akcji „Po sąsiedzku” proponuje niższe oprocentowanie (zerową prowizję) dla klientów, którzy przy okazji kredytu wykupią także ubezpieczenie na życie. Podobną ofertę znajdziemy w Alior Banku, który w promocji „Własne M w wielkim mieście” proponuje oprocentowanie 0 proc. dla mieszkań zakupionych w konkretnych miastach. Z kolei Bank PEKAO przedłuża swoją ofertę promocyjną na dwa warianty kredytu: z ubezpieczeniem spłaty kredytu i prowizją 0 proc. lub bez ubezpieczenia z prowizją od 1,99 proc.

Promocja na hipotekę? Tutaj ją znajdziesz

Ciekawą propozycję ma dla swoich klientów Santander, który oferuje „Rodzinny Kredyt Hipoteczny”. Bank proponuje kredyt bez wkładu własnego na zakup i wykończenie mieszkania, a swoją ofertę kieruje zarówno do osób, które nie mają jeszcze własnego M, jak i tych, które mają mieszkanie na własność, ale posiadają także dzieci (minimum dwójkę).

ING Bank Śląski wraca ze zmiennym oprocentowaniem dla swoich kredytów hipotecznych i jest pierwszym bankiem, który bazuje na wskaźniku WIBOR 1M, co dla kredytobiorców oznacza, że szybciej odczują oni ewentualne spadki stóp procentowych. ING do sierpnia oferuje swoim klientom „Wakacje na swoim” i w wielu przypadkach rezygnuje z prowizji.

mBank z kolei po raz kolejny ruszył z promocją kredytów hipotecznych. Bank nie pobiera prowizji za przyznanie kredytu, przy jednoczesnym przystąpieniu do ubezpieczenia na życie i oferuje zarówno stałe, jak i zmienne oprocentowanie.

Warto jeszcze wspomnieć o ofercie banku Credit Agricole, który jako jeden z niewielu banków proponuje kredyt hipoteczny już od 10 proc. wkładu własnego. Jednocześnie oferuje także stałe oprocentowanie przez pierwszych 7 lat kredytu i zmienne w późniejszych latach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Tanieją kredyty! Wakacyjne promocje na hipotekę w ING, mBanku, Aliorze i nie tylko - Strefa Biznesu

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki