Tak niewiele zabrakło do szczęścia, OKLA bez medalu

Paweł Polakowski podczas mistrzostw otarł się o podium.
Paweł Polakowski podczas mistrzostw otarł się o podium. OKLA Ostrołęka
Nowe rekordy życiowe padły łupem lekkoatletów OKLA Ostrołęka w Mistrzostwach Polski Juniorów rozgrywanych w Toruniu. Niewiele zabrakło podopiecznym trenerów Konrada Szustera, Bartosza Witkowskiego i Krzysztofa Tyszki, aby stanąć na podium.

Z myślą walki o medal na zawody jechała najlepsza zawodniczka ostrołęckiego klubu Magdalena Żebrowska. Podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego miała wystartować w sprincie na 100 metrów i skoku w dal. Ostatecznie wzięła udział tylko w swojej koronnej konkurencji i zajęła piąte miejsce z wynikiem 5.60 m. Do brązowego medalu Magdzie zabrakło zaledwie czterech centymetrów. Konkurs wygrała Natalia Chacińska (MKS Pogoń Siedlce) z wynikiem 5.78 m.

O medal w zawodach walczył również podopieczny trenera Krzysztofa Tyszki - Paweł Polakowski, który chciał podobnie jak w halowych mistrzostwach stanąć na podium. Niestety utalentowany lekkoatleta zajął dwukrotnie uplasował poza podium rywalizacji. Najpierw w biegu na 3000 metrów z czasem 8:26.26 zajął czwarte miejsce, a następnie na 1500 metrów z wynikiem 3:55.04 uplasował się na piątej lokacie. Na obu dystansach Paweł Polakowski ustanowił nowe rekordy życiowe i rekordy klubu OKLA.

W zawodach wystartował jeszcze wychowanek trenera Marka Kwiatkowskiego - Bartosz Kurzych. Obecnie zawodnik prowadzony przez trenera Konrada Szustera zaliczył bardzo udane eliminacje, ustalając nowe rekordy życiowe, ale w finale nie mógł oddać już prób na tak wysokim poziomie. W efekcie zajął jedenaste miejsce w rzucie dyskiem (1,75 kg) z wynikiem 38.59 m (45.98 m w eliminacjach) oraz jedenastą lokatę w konkursie pchnięcia kulą z wynikiem 15.70 m (16.00 m w eliminacjach).

Szerzej o Mistrzostwach Polski Juniorów, w tym komentarze szkoleniowców tylko w najbliższym papierowym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego"