Szukali koszykarskich talentów w turnieju Jam Basket. Zobacz zdjęcia

Archiwum organizatora
Turniejowe spotkania dostarczyły sporo emocji.
Turniejowe spotkania dostarczyły sporo emocji. Archiwum organizatora
Wiele emocjonujących spotkań rozegrali młodzi koszykarze w turnieju Jam Basket 2013, który został zorganizowany przez ostrowskie kluby OKK Sokół i LKS Ostrowianka.

Turniej koszykówki "Jam Basket 2013"

To był prawdziwie koszykarski weekend, w którym podczas dwóch dni rywalizacji rozegrano kilkadziesiąt spotkań. Dzieci do lat 12 rywalizowały w grze jeden na jeden, zawodnicy od lat 18 oraz kategoria open rozgrywała swoje mecze w turnieju 3x3.

Grupy młodzieżowe stoczyły swoje batalię w sobotę na Orliku przy "Ekonomiku". Do zawodów jeden na jeden stanęło sześciu uczestników. Najlepszy okazał się Jakub Kosior, drugie miejsce zajął Piotr Prusik, a trzecie miejsce zajął Adrian Świderski.

- Tego typu zawody organizowaliśmy po raz pierwszy - mówi główny organizator zawodów Grzegorz Szydło. - Chcemy trafiać do coraz młodszych chłopców, którzy w przyszłości mają zasilić młodzieżowe sekcje Ostrowianki, a następnie walczyć w seniorskiej drużynie Sokoła. Być może w przyszłości wychowamy zawodników na miarę koszykarskiej ekstraklasy, a może nawet reprezentacji Polski.

Do turnieju 3na3 U-18 przystąpiło dziewięć drużyn, w tym dwa zespoły, które reprezentowały Ostrów Mazowiecką i Małkinię na Mistrzostwach Polski 3x3 we Wrześni. W tej grupie wiekowej nie było niespodzianek. Po niezwykle ciekawym meczu Grejt Ostrów Gejmers (Michał Grabowski, Łukasz Wilczyński, Mikołaj Jankowski, Mateusz Lubak) pokonali Run'n'Gun Małkinię (Przemek Wojciechowski, Kuba Markowski, Łukasz Rostkowski) 16:10. Najlepszym zawodnikiem meczu i całego turnieju uznano Michała Grabowskiego, który zdobył 9,2 pkt na mecz.

- To co zrobił Michał w tym turnieju było niesamowite, jego skuteczność rzutów wynosiła około 70 procent - podkreśla Grzegorz Szydło. - Michał był nie do zatrzymania dla swoich rywali, ma bardzo duży talent, który poparty odpowiednią pracą, może mu pozwolić wiele osiągnąć.

W drugim dniu zmagań do rywalizacji przystąpili zawodnicy w kategorii open. Niestety niesprzyjające warunki atmosferyczne nie pozwoliły na rozgrywanie spotkań na Orliku. Turniej został przeniesiony do hali MOSiR przy ulicy Warchalskiego. W zawodach wzięło udział aż szesnaście zespołów.
Bezapelacyjnie najsilniejszą drużyną w turnieju był Sokół (Piotr Barszcz, Łukasz Ryfa, Artur Zadroga, Paweł Skarpetowski), którzy w finale pokonali Daltonów (Marcin Jańczuk, Bartłomiej Pieńkowski, Grzegorz Szydło, Michał Chojnowski). Trzecie miejsce zajął zespół OKK (Piotr Chmielewski, Michał Kiliś, Grzgorz Helcbergiel, Michał Perzyna).

MVP turnieju został ostrołęczanin Piotr Barszcz, a koroną króla strzelców w pierwszym 3na3 Jam Basket musieli się podzielić Marcin Jańczuk z Daltonów i Mateusz Zaręba z Torpedy Komorowo ze średnią siedem punktów na mecz. Konkurs rzutów za trzy punkty wygrał Bartłomiej Pieńkowski.