Szlagier nie zawiódł, Net ograł BAS w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

Dobre spotkanie obejrzeli kibice, którzy zdecydowali się przyjść do hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce na pojedynek dwóch niepokonanych drużyn w II lidze. Net Ostrołęka wygrał z BAS-em Białystok 3:2.

Pojedynek zapowiadał się fascynująco, bowiem obie drużyny zaliczane są do absolutnie ścisłej czołówki 2. grupy II ligi. Mało tego, obie ekipy po 3 kolejkach zachowywały status niepokonanych, a BAS nie stracił do tej pory nawet seta. Kapitalna seria białostockich siatkarzy została przerwana już w pierwszej odsłonie - po bardzo wyrównanej grze to Net przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść i zwyciężył 25:23.

Podrażniło to ambicję podopiecznych Eugeniusza Iwaniuka i Jacka Malczewskiego i to do tego stopnia, że w drugim i trzecim secie obejrzeliśmy już zupełnie inaczej grający zespół z Podlasia. Siatkarze BAS grali agresywną zagrywką, utrzymywali także wysoką skuteczność w ataku i w secie numer dwa zwyciężyli do 21, a w trzeciej odsłonie rozbili ostrołęczan do 13. Po trzech partiach bliżej wygranej byli zdecydowanie goście.

Wtedy jednak nastąpiło to na co czekali ostrołęccy kibice - przebudzenie Netu. Mimo tego, w czwartej odsłonie, serca fanów zadrżały gdy ze stanu 14:10 zrobiło się 14:15. Czas dla trenera Mielnika poskutkował, co pozwoliło uspokoić grę i wygrać do 21. W tie-breaku ponownie mieliśmy sporo emocji, na półmetku 8:7 prowadzili goście, ale końcówka była popisem Netu. Mecz zakończył Jakub Macyra, notując swój ósmy punktowy blok - środkowy ostrołęckiej drużyny był jedną z najjaśniejszych postaci tego meczu, zdobył aż 16 punktów, co na jego pozycję jest naprawdę bardzo dobrym wynikiem. Dwa punkty zostały w Ostrołęce, jeden powędrował do Białegostoku.

Za tydzień Net zagra na wyjeździe z AZS UWM Olsztyn, mecz odbędzie się w niedzielę 22 października o godz. 17.00 w hali przy ul. Prawocheńskiego.

Net Ostrołęka - BAS Białystok 3:2 (25:23, 21:25, 13:25, 25:21, 15:12)

Net: Zdrojewski, Wojtkowski, Graczyk, Guzewicz, Obuchowicz, Macyra, Nurczyński (libero) oraz Kowalczyk (libero), Stojke, Tomczak, Zalewski.