Szczypiorniści Trójki nie dali rady AZS UW

Nasi szczypiorniści tym razem nie potrafili znaleźć sposobu na rywala.
Nasi szczypiorniści tym razem nie potrafili znaleźć sposobu na rywala. S. Kaczmarczyk
Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki drugą rundę rozgrywek II ligi rozpoczęli od zwycięstw nad Pabiksem Pabianice i Szczypiorniakiem Dąbrowa Białostocka. Świetnej dyspozycji podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego nie potrafili przenieść na starcie z AZS UW Warszawa. Tym razem ostrołęczanie ulegli 19:29, a o wysokiej porażce zdecydowała druga odsłona meczu.

Od początku spotkania kibice w Warszawie oglądali ciekawe widowisko, w którym Trójka nie odstawała dyspozycją od wyżej notowanego rywala. Na przerwę to jednak gospodarze schodzili prowadzać 11:9. Po zmianie stron podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego starali się nawiązać wyrównaną walkę, ale kilka dwuminutowych kar dla naszych zawodników skomplikowało sytuację. Ostatecznie bursztynowi przegrali 19:29 i musieli przełknąć gorycz porażki.

- Rozegraliśmy dobrą pierwszą połowę spotkania, ale po zmianie stron kary dla naszych zawodników sprawiły, że rywale w przewadze zdobyli większą przewagę - tłumaczy szkoleniowiec Trójki Radosław Żebrowski. - W ostatnich dziesięciu minutach meczu wpuściłem na parkiet naszych młodych zawodników, bo wiedziałem, że i tak nie mamy szans na zwycięstwo. Chciałem dać szanse gry wszystkim piłkarzom, który pojechali na to spotkanie.

Kolejne spotkanie naszych szczypiornistów czeka w sobotę, 27 lutego. Tym razem w wyjazdowym meczu rozegranym w Regiminie rywalem będzie miejscowy zespół Czarnych. Emocje związane z występami naszych piłkarzy powrócą do hali ZS nr 5 w sobotę, 5 marca. Wówczas podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego podejmą obecnego lidera MKS Wieluń.

AZS UW Warszawa - UMKS Trójka Ostrołęka 29:19 (11:9)
Trójka: Bieniecki, Kozłowski, Wojciechowski - T. Wiśniewski 1, P. Obidziński 2, Milewski 4, Kosiński 1, Ludwiczak 2, E. Obidziński 0, Piskowski 0, Dmowski 4, Niećko 5.