Szczypiorniści Trójki na remis z Czarnymi Regimin

Rafał Niećko zapisał sześć bramek na koncie Trójki
Rafał Niećko zapisał sześć bramek na koncie Trójki S. Kaczmarczyk
Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki w wyjazdowym spotkaniu 16 kolejki rozgrywek II ligi zremisowali na wyjeździe z Czarnymi Regimin 27:27.

Podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego po pierwszej części spotkania przegrywali 13:16, ale w drugiej odsłonie meczu zaprezentowali wysoką dyspozycję i mogli odnieść zwycięstwo. Mimo że po zmianie stron gospodarze zwiększyli prowadzenie do pięciu bramek 23:18, to nasi piłkarze potrafili w dwanaście minut nie tylko odrobić straty, ale również objąć prowadzenie 25:24. Na dwie minuty przed kocem spotkania Trójka prowadziła 27:25 i była o krok od sprawienia sporej niespodzianki. Niestety w decydujących akcjach meczu ostrołęczanom zabrakło skuteczności, a na dodatek sędziowie ukarali karą trenera Trójki Radosława Żebrowskiego, co oznaczało grę w osłabieniu naszej drużyny. Czarni zdołali odrobić straty i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

– Mamy duży niedosyt, bo komplet punktów był na wyciągnięcie ręki – mówi Trójki trener Radosław Żebrowski. – Uważam, że sędziowie nie powinni mnie karać, co skutkowało osłabieniem zespołu w decydujących momentach meczu.

Kolejne spotkanie nasi szczypiorniści rozegrają w sobotę, 5 marca. W starciu przed własną publicznością zmierzą się z MKS Wieluń.
Początek konfrontacji w hali ZS nr 5 zaplanowany na godz. 18.00.

Czarni Regimin - UMKS Trójka Ostrołęka 27:27 (16:13)
Trójka: Kozłowski, Bieniecki - T. Wiśniewski 0, P. Obidziński 4, Kuliś 3, Kosiński 1, Zieliński 2, Ludwiczak 7, Dmowski 3, Niećko 6, Ścibek 1.