Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szaleńcza jazda kobiety! Zobacz, co wyprawia właścicielka mercedesa na K-61. Obejrzyj film

podlaska.policja.gov.pl/Gazeta Współczesna
Kobieta kierująca małym mercedesem niecierpliwi się i nerwowo poszukuje sposobności do wyprzedzenia kolumny pojazdów. Jak to się zakończy?

Droga nr 61, powiat grajewski - miejscowość Tama. Rząd samochodów jedzie w kierunku Augustowa. Kobieta kierująca małym mercedesem niecierpliwi się i nerwowo poszukuje sposobności do wyprzedzenia kolumny pojazdów.

Rozpoczyna manewr i omija wysepkę lekceważąc przy tym znak drogowy nakazujący jej jazdę z jego prawej strony. Zjeżdża na lewą stronę jezdni i mknie pasem przeznaczonym dla pojazdów jadących w przeciwnym kierunku.

Na skrzyżowaniu wyprzedza kolejne samochody, w tym również rejestrujący jej poczynania nieoznakowany radiowóz policyjny z kamerami umieszczonymi z tyłu i przodu pojazdu. Mimo dużego natężenia ruchu na tej trasie "przeskakuje" po kilka pojazdów. Popełnia kolejne wykroczenia. Łamie zakaz i wyprzedza dojeżdżając do szczytu wzniesienia. Dalej pędzi i wyprzedza.

Nie stosuje się do znaku poziomego - "linii pojedynczej ciągłej jednostronnie przekraczalnej". Nie zwalnia, mimo że stojący na poboczu znak informuje o zbliżającym się skrzyżowaniu. Przyspiesza do blisko 130 km/h przekraczając dozwoloną w tym miejscu prędkość o przeszło 30 km/h.

Policyjny wideorejestrator pokazuje szybkość z jaką mercedes dojeżdża do znaku ograniczenia prędkości. Mimo wyraźnego ograniczenia do 60 km/h pędzi 126,9 km/h!!! Jej piracką jazdę łamiącą wszelkie zasady bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku przerywa policyjne zatrzymanie.

Pamiętajmy!

Nawet największy pośpiech nie uzasadnia łamania przepisów. Znaki drogowe zarówno pionowe jak i poziome oraz określone w prawie o ruchu drogowym reguły służą zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg. Ich lekceważenie stwarza poważne zagrożenie życia i zdrowia nie tylko sprawcy ale również wszystkim tym, którzy stykają się na trasie z piratem drogowym. W takim przypadku warto jest również pamiętać, że popełnione wykroczenia mają wymierny skutek finansowy:

  1. Niestosowanie się do nakazu jazdy z prawej strony znaku - 250 zł i 5 punktów karnych
  2. Wyprzedzanie na skrzyżowaniu - 300 zł i 5 punktów karnych
  3. Niestosowanie się do znaku poziomego "linia pojedyncza ciągła jednostronnie przekraczalna" - 200 zł i 1 punkt karnych
  4. Przekroczenie dozwolonej prędkości (w tym przypadku) o 34 km/h - od 200 do 300 zł i 6 punktów karnych
  5. Przekroczenie prędkości o ponad 60 km/h w miejscu, gdzie dozwolona prędkość wynosi 60 km/h - od 400 do 500 zł i 10 punktów karnych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki