Świetny początek koszykarek Unii, ograły jednego z faworytów II ligi (zdjęcia)

Trener Maciej Kruszewski umiał odpowiednio zmotywować swoje podopieczne.
Trener Maciej Kruszewski umiał odpowiednio zmotywować swoje podopieczne. A. Dobkowski
Koszykarki MUKS Unia Basket Ostrołęka odniosły zwycięstwo na inaugurację rozgrywek II ligi seniorek nad Huraganem Wołomin 72:58.

Unia Basket Ostrołęka - Huragan Wołomin

Podopieczne trenera Macieja Kruszewskiego do meczu przystąpiły nieco usztywnione, a w pierwszych dwóch kwartach szwankowała skuteczność. Wykorzystały to zawodniczki Huraganu, które szybkimi kontrami i rzutami za trzy punkty wypracowały sobie sporą przewagę.

Po zmianie stron w akcji oglądaliśmy zupełnie inny zespół gospodyń, który świetnie radził sobie w obronie i niezwykle skutecznie w ataku. Świetne trzypunktowe akcje przeprowadzały Justyna Kwiatkowska i Anna Pawłowska, a rywale totalnie pogubili się w ataku pozycyjnym i nie nie potrafili skończyć kolejnych akcji.

W efekcie wysoko przegrały trzecią kwartę i przed ostatnią odsłoną meczu to nasze zawodniczki prowadziły różnicą dwóch punktów. Podopieczne trenera Macieja Kruszewskiego poszły za ciosem i wygrały również ostatnią odsłonę meczu 20:8 i całe spotkanie 72:58.

- Cieszy mnie bardzo zwycięstwo w tym spotkaniu, szczególnie, że to rywal był faworytem tej konfrontacji - mówił po meczu trener Unii Maciej Kruszewski. - Pokazaliśmy, że możemy wygrywać z silnymi zespołami walcząc do samego końca i realizując założenia taktyczne. Chciałbym wyróżnić za ten mecz Justynę Kwiatkowską, bo zagrała rewelacyjnie i poprowadziła naszą drużynę do zwycięstwa.

Unia Basket Ostrołęka - Huragan Wołomin 72:58 (12:28, 14:13, 26:9, 20:8)