Świetne występy sztangistów z Ostrowi - Magda Pędzich Mistrzynią Polski

Paweł Nowak
Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Magdalena Pędzich (w środku z trenerem Klepackim) stanęła na najwyższym stopniu podium. Fot.: www.polskasztanga.prv.pl
25 kwietnia zakończyła się trwająca 3 dni XVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Z dużymi sukcesami wrócili z niej ciężarowcy klubu UOLKA z Ostrowi Mazowieckiej.

Najlepszy wynik na imprezie odbywającej się w Ciechanowie osiągnęła 18-letnia Magdalena Pędzich. Udźwignięcie 77 kg w rwaniu i 93 kg w podrzucie dało jej tytuł Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych w kategorii 58 kg. Niewiele gorzej spisały się Milena Kruczyńska i Anna Krystman, które zdobyły srebrne medale. Sandra Golińska natomiast uplasowała się na piątym miejscu. Drużynowo dziewczęta zajęły drugie miejsce.

Wśród chłopców brylował Dominik Mikołajczyk - Wicemistrz Polski Juniorów Młodszych w kategorii 62 kg. Na medale nie mogli liczyć Marek Sikorski i Mariusz Bartkiewicz sklasyfikowani odpowiednio na ósmej i trzynastej pozycji. Chłopcy zajęli w klasyfikacji drużynowej trzynaste miejsce. Ogółem w punktacji klubowej Uczniowski Ostrowski Ludowy Klub Atletyczny sklasyfikowany został na trzeciej pozycji za WKS Śląskiem Wrocław oraz WLKS Siedlce.

- Jestem bardzo zadowolony z występu moich podopiecznych - oceniał trener Zygmunt Klepacki. - Tak dobrego wyniku na Olimpiadzie jeszcze nie zanotowaliśmy. Ponad 50 % kadry wróciło z medalami. Co prawda jest tylko jedno złoto, ale osoby, które zajęły drugie miejsca ulegały rywalom naprawdę nieznacznie. Dominik Mikołajczyk na przykład przegrał jedynie wagą ciała. Nieco więcej spodziewałem się jedynie po Marku Sikorskim. Generalnie jednak żaden z zawodników nie poddał się i do końca walczył o jak najlepszy wynik - dodał z dumą Klepacki.