Świetne spotkanie Unii i Rybnik odprawiony z kwitkiem

Justyna Kwiatkowska rozegrała wyśmienite spotkanie.
Justyna Kwiatkowska rozegrała wyśmienite spotkanie. Fot. A. Dobkowski
Świetne spotkanie na inaugurację rozgrywek turniej półfinałowego Mistrzostw Polski rozegrały zawodniczki ostrołęckiego MUKS Unia Basket.

Podopieczne Macieja Kruszewskiego pokonały w hali ZS nr 5 przy ulicy Berlinga RMKS Rybnik 80:60. Pierwsze minuty meczu nie wskazywały na tak wysoką wygraną ostrołęckiego zespołu. Na początku gry to zespół gości osiągnął kilku punktową przewagę. Wspaniałe akcje Justyny Kwiatkowskiej i dwa rzuty za trzy punkty spowodowały jednak, że to Unia wyszła na prowadzenie, a pierwszą kwartą meczu zakończyła przy stanie 21:17. Druga kwarta w tym meczu to wyrównana batalia obu zespołów, którą niestety przegraliśmy 12:13. Koncertowo rozegrana trzecia kwarta przez podopieczne Macieja Kruszewskiego zdecydowała o triumfie w całym spotkaniu. Pod koszami świetnie zbierały Marzena Marciniak i Katarzyna Arak. Obie również świetnie wykańczały swoje akcje podkoszowe, a popis gry dawała Justyna Kwiatkowska, która trafiła z każdej pozycji. W grze naszego zespołu bardzo cieszyła skuteczność rzutów osobistych i ilość zebranych piłek z tablic, mimo, że rywalki były zespołem zdecydowanie wyższym. Ostatecznie nasz zespół wygrał różnicą dwudziestu punktów i zrobił ważny krok w kierunku awansu do ścisłego finału Mistrzostw Polski.

MUKS Unia Basket Ostrołęka - RMKS Rybnik 80:60 (21:17, 12:13, 17:9, 30:21)
Punkty Unii: Kwiatkowska 33, Arak 22, Marciniak 15, Mrozek 7, Czajkowska 3, Parzych 0, Zielińska 0, Rukasz 0, Szymaniewska 0, Stepnowska 0, Gąska 0, Piendak 0.