Świetna postawa Unii i zwycięstwo nad PTK Pabianice (zdjęcia, wideo)

Justyna Snarska doznała kontuzji i jej kolejne występy stoją pod dużym znakiem zapytania. A. Dobkowski
W drugim dniu koszykarskich mistrzostw Polski podopieczne trenera Macieja Kruszewskiego odniosły pewne i efektowne zwycięstwo nad PTK Pabianice 55:34.

Unia Basket Ostrołęka - PTK Pabianice

Od pierwszych minut meczu Unia narzuciła rywalkom swój styl gry i wypracowała sobie przewagę. Bardzo dobra gra w obronie i szybkie kontrataki zakończone punktowanymi akcjami spowodowały, że zawodniczkom z Pabianic trudno było odpowiedzieć i nawiązać wyrównaną walkę.

Słabsza w wykonaniu Unii była jedynie druga kwarta spotkania, ale w kolejnych odsłonach meczu nasze koszykarki pokazały, że z pewnością stać je na walkę o medal mistrzostw Polski. W końcówce meczu kontuzji doznała podstawowa zawodniczka Unii Justyna Snarska, której brak może mieć kluczowe znaczenie w postawie naszego zespołu w kolejnych meczach.

Unia Basket Ostrołęka - PTK Pabianice 55:34 (20:4, 11:15, 12:8, 12:7)
Unia: Pau. Jarka 16, Grzyb 12, Wołosiuk 10, Skrzecz 7, Jakubiak 6, Pat. Jarka 2, Snarska 2, Stachacz 0, Jachimczyk 0, Mordecka 0, Kołoszko 0.