Sukcesy młodych biegaczy

CB
W XXII Półmaratonie Wiązowskim oraz biegach towarzyszących dla dzieci i młodzieży wystartowali reprezentanci Lelisa oraz Ostrowi Maz.

W biegu głównym 24. miejsce zajął Waldemar Pędzich (1:17,54 ), a 37. był Mirosław Wilkowski (1:21,24) reprezentujący barwy LUKS Lelis. Półmaraton wygrał Wladimir Tiamchik z Białorusi, który przebiegł dystans 21 km w ciągu 1:09,30. Wśród kobiet z czasem 1:16,59 triumfowała Karina Szymańska. Ogółem w biegu wystartowało 280 zawodników.
W biegu na 5 km w kategorii 45-50 lat trzecie miejsce wywalczył Jan Prusiński.
Nie mieli sobie równych zawodnicy z naszego regionu w biegach dzieci i młodzieży, w których wzięło udział około 600 osób. Po biegu na dystansie 1500 m na podium znalazły się siostry stryjecznie Paulina i Natalia Sęk z Lelisa. Paulina wygrała, a Natalia zajęła trzecie miejsce.
- Paulina była niezagrożona w tym biegu natomiast Natalia po wspaniałej końcówce wygrała ze starszą o dwa lata, bardzo dobrą biegaczką z Mławy. Miejmy nadzieję, że dziewczęta powtórzą ten wynik na zbliżających się zawodach makroregionalnych. - powiedział po zawodach Waldemar Pędzich.
W biegu dziewcząt na dystansie 1000 m wygrała, z kolei Katarzyna Róziecka, a piąte miejsce zajęła Katarzyna Łępicka.
Bieg na 1500 m chłopców zdominowali natomiast zawodnicy z Ostrowi Maz. Zwyciężył Michał Chojnowski, a trzeci był Michał Królikowski. Biegaczy broniących barw LKS Ostrowianka rozdzielił... Bartłomiej Pędzich z Lelisa. Czwarty był Grzegorz Gwardziak, piąty Paweł Balczyński (obaj z Ostrowi Maz.), siódme miejsce zajął Adrian Lutrzykowski (Lelis). W pierwszej dziesiątce znaleźli się również Grzegorz Sitek (Ostrów Maz.) i Rafał Bednarczuk (Lelis).
Dobrze wypadly również pozostali zawodnicy LUKS Lelis: Iwona Łępicha - czwarta na dystansie 1200 m i Justyna Orzechowska - ósma w tym samym biegu oraz Sebastian Bednarczyk i Wojciech Bednarczuk, którzy zajęli odpowiednio szóste i dwunaste miejsce w biegu na 1200 m.
W tym miejscu należą się szczególne słowa uznania dla sponsorów, bez których nie byłoby możliwe osiąganie tak dobrych rezultatów, czyli władz gminy Lelis wspomagających biegaczy ze swojego terenu oraz AGD RTV Torus, Sebastiana Rozumka i Franciszka Keslera wspierających LKS Ostrowiankę.