MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Studencie, przyjdź na praktyki do Marszałka Mazowsza!

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Już po raz 8. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zaprasza studentów na płatne wakacyjne praktyki. Ruszył właśnie nabór do tegorocznej edycji. Udział w programie „Praktyki u Marszałka” to okazja do zdobycia cennego doświadczenia zawodowego, spróbowania swoich sił w administracji samorządowej i zdobycia nowych umiejętności. Na chętnych czeka 50 miejsc i wynagrodzenie w wysokości prawie 6 tys. zł brutto. Wnioski można składać do 19 kwietnia.

Udział w programie „Praktyki u Marszałka” to przede wszystkim szansa na rozwój kompetencji i zdobycie praktycznej wiedzy, możliwość udziału w szkoleniach i webinariach oraz okazja do zdobycia nowych doświadczeń zawodowych. Studenci będą mogli poznać zasady funkcjonowania urzędu od kuchni.

Na praktyki do urzędu marszałkowskiego zaprasza marszałek Adam Struzik.

Drodzy studenci, jeśli chcecie zdobyć doświadczenie w naszym urzędzie, poznać tajniki pracy i zobaczyć, jakie wyzwania stoją przed samorządem województwa mazowieckiego, zgłaszajcie się na praktyki. Przy okazji możecie zarobić całkiem niezłe pieniądze, bo prawie 6 tys. zł brutto. Nabór trwa do 19 kwietnia. Czekamy na Was!

O tym, że praktyki w urzędzie marszałkowskim mogą być początkiem kariery zawodowej, mówi Jakub Zajdel, który zgłosił się do poprzedniej edycji programu, a teraz na stałe pracuje w urzędzie.

– O praktykach dowiedziałem się od znajomego, który wcześniej sam brał w nich udział. Chciałem poznać pracę w instytucji samorządowej od środka. Studiuję stosunki międzynarodowe i politologię, więc praktyki, a teraz praca w wydziale współpracy z zagranicą to dla mnie przygotowanie do dalszego rozwoju i kariery.

Kto może odbywać praktyki?

Program jest skierowany do studentów studiów licencjackich, magisterskich lub inżynierskich, którzy uczą się w trybie stacjonarnym zarówno na uczelniach publicznych, jak i prywatnych na terenie województwa mazowieckiego. Studenci nie mogą mieć więcej niż 26 lat. Ważne jest to, by mieli oni zaliczony pierwszy semestr studiów. Studenci będą odbywać praktyki pod okiem opiekunów, wezmą udział w szkoleniach wstępnych i spotkaniach tematycznych z ekspertami.

Nie tylko w Warszawie

Praktyki będą odbywać się nie tylko w siedzibach urzędu marszałkowskiego w Warszawie, lecz także jego delegaturach w Płocku i Ostrołęce. Potrwają 30 dni roboczych, czyli 210 godzin. Pierwsza tura ruszy 1 lipca i potrwa do 9 sierpnia. Druga rozpocznie się 19 sierpnia, a zakończy 27 września. Co ważne, oferowane przez urząd praktyki są płatne. Studenci za swoją pracę otrzymają wynagrodzenie w wysokości 5901 zł brutto (4353 zł netto)

Od kultury po ochronę zdrowia

Studenci zdecydują, w którym departamencie, kancelarii czy delegaturze będą odbywać praktyki. A wybór jednostek organizacyjnych i wykonywanych przez nie zadań jest duży. Od przygotowywania wydarzeń kulturalnych, przez wydawanie decyzji na wycinkę drzew, realizację projektów prozdrowotnych, po organizowanie konferencji prasowych. Informacje na temat programu, wymogów formalnych, a także szczegóły dotyczące zasad rekrutacji można znaleźć na stronie https://praktyki.mazovia.pl/.

Sukces programu

Ostatnia edycja programu cieszyła się dużym zainteresowaniem studentów. Zgłosiło się 163 studentów, a praktyki odbyło ostatecznie 45 osób. Najwięcej wniosków wpłynęło z Uniwersytetu Warszawskiego (46), Politechniki Warszawskiej (20), Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (17), Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości (15) i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (11).

Program „Praktyki u Marszałka” co roku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród studentów. Łącznie we wszystkich edycjach wzięło udział 521 studentów.

TYGODNIK OSTROŁĘCKI

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki