Stremowany Pekpol nie dał rady Ślepskowi (zdjęcia, wideo)

Siatkarze Pekpolu rozpoczęli od porażki zmagania w turnieju z okazji 10-lecia klubu. Fot. A. Dobkowski
Siatkarze Pekpolu słabo zaczęli batalię w turnieju o puchar prezydenta Ostrołęki zorganizowanego z okazji 10-lecia klubu. Podopieczni Andrzeja Dudźca i Lucjana Łomacza ulegli Ślepskowi Suwałki 1:3.

Pekpol Ostrołęka - Ślepsk Suwałki

Początek spotkania nie zwiastował takiego wyniku, bowiem pierwszy set w wykonaniu naszego zespołu był całkiem dobry. Do tego rywale mylili się dość często, oddając nam m.in. cztery punkty po błędach zagrywki. W efekcie wygrany set 25:22 dał naszej drużynie pierwsze i ostatnie prowadzenie w tym meczu.

Mimo wyrównanych kolejnych partii tej konfrontacji to goście wychodzili obronną ręką z wielu sytuacji i mieli więcej szczęścia przy wyprowadzanych przez siebie akcjach. W czwartym secie Grzegorza Pietkiewicza na rozegraniu zmienił Tomasz Walendzik, a akcje Pekpolu były coraz bardziej ospałe i chaotyczne.

Niestety wyszło zmęczenie po ciężkich trening i nasz zespół nie potrafił już przeciwstawić się rywalowi w efekcie ulegając w tej partii 20:25 i w całym meczu 20:25. W kolejnym sobotnim spotkaniu Pekpol podejmie Camper Wyszków i w niedzielnym meczu Avię Świdnik.

- Zagraliśmy bardzo słabo i zdecydowanie poniżej oczekiwań - mówi trener Andrzej Dudziec. - Jedynie Artur Jacyszyn zagrał na swoim poziomie, który prezentuje na co dzień. Nie wychodziła nam zagrywka i wiele elementów gry, które wcześniej ćwiczyliśmy. Chłopcy nie udźwignęli chyba faktu, iż po raz pierwszy grają przed ostrołęcką publicznością - dodał szkoleniowiec Pekpolu.

Pekpol Ostrołęka - Ślepsk Suwałki 1:3 (25:22, 23:25, 26:28, 20:25)
Pekpol: G. Pietkiewicz, Kuczko, Sacharewicz, Stańczuk, P. Pietkiewicz, Jacyszyn, Kaniowski (l) oraz Rutecki, Żyliński, Walendzik