Stok po raz piąty triumfuje w Pucharze Wójta (zdjęcia)

W ciepłe niedzielne popołudnie 21 lutego poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia w VI edycji halowych rozgrywek o Puchar Wójta Gminy Ostrów Mazowiecka. Tytuł obronili piłkarze "Drewmaxu" Stok pokonując w finale drużynę "Roch" Jasienica 4:2.
Puchar wójta gminy Ostrów Maz.

Mecze fazy finałowej były bardzo zacięte. Najbardziej wyrównanym był pierwszy półfinał, w którym mierzyli się uczestnicy finału z przed roku. Gra toczyła się bramka za bramkę. Po piętnastu minutach na tablicy wyników widniał rezultat 3:3, a po trzydziestu 5:5. Nawet losy dogrywki do końca nie były pewne, ale ostatecznie jedną bramką wygrał Stok.

Zupełnie inny przebieg miał drugi półfinał. Przewaga piłkarzy z Jasienicy nie podlegała żadnej dyskusji. Na przerwę zeszli z trzy bramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron stracili co prawda bramkę, ale kontrolowali przebieg gry i nie zaprzepaścili szansy na pierwszy w historii występów tej drużyny finał.
W "finale pocieszenia" team z Nagoszewa prowadził do przerwy 4:1. Reprezentanci "Podborza" ambitnie jednak gonili wynik i swój cel osiągnęli. W końcówce dogrywki dobili rywali i załapali się dzięki temu na ostatnie miejsce podium.

Spotkanie finałowe przebiegało pod dyktando znacznie bardziej doświadczonego Stoku. "Roch" Jasienica kilka minut po stracie bramki doprowadził co prawda do wyrównania, ale po chwili znów przegrywał. W drugiej odsłonie meczu "Drewmax" strzelił jeszcze dwa gole wobec czego bardzo ładna bramka piłkarzy z Jasienicy w końcówce spotkania na nic się już zdała.

Po zakończeniu rywalizacji wójt Waldemar Brzostek wręczył zespołom pamiątkowe puchary i dyplomy, a zwycięzcom w nagrodę koszulki piłkarskie z logiem Gminy Ostrów Mazowiecka.

- Cieszę się, że zobaczyłem bardzo dobry poziom zawodów - oceniał pan wójt. Mecze były zacięte, a organizacja gry na wysokim poziomie. Widać, że drużyny są zorganizowane i grają znacznie częściej, niż tylko przy okazji naszego Pucharu. Jak widać zainteresowanie tego typu imprezami jest dość duże. Latem zapraszamy więc do rywalizacji na boiskach trawiastych - zachęcał Waldemar Brzostek.

Półfinały:
Nagoszewo - "Drewmax" Stok w regulaminowym czasie gry 5:5 (3:3), po dogrywce 6:7 (5:6)
"Roch" Jasienica - Podborze 3:1 (3:0)

Mecz o 3. miejsce:
Podborze - Nagoszewo w regulaminowym czasie gry 4:4 (1:4), po dogrywce 5:4 (4:4)