Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Spotkanie KGW z regionu w Starym Lubiejewie w ramach projektu "Z pamięcią o niepodległej Polsce", 24.09.2023

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Wideo
od 16 lat
W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie odbyło się spotkanie w ramach projektu "Z pamięcią o niepodległej Polsce". W spotkaniu wzięły udział koła gospodyń wiejskich i zespoły artystyczne z całego regionu.

Do Starego Lubiejewa przyjechały zespoły z pow. ostrowskiego, ostrołęckiego, makowskiego, przasnyskiego, a nawet wołomińskiego.

Gości powitała Barbara Gałązka, prezes Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Ostrołęce. Następnie podziękowała dyrektorowi szkoły Romanowi Malickiemu za gościnę i współpracę przy realizacji projektu "Z pamięcią o niepodległej Polsce". Fundusze na realizację zadania pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego.

Dzisiaj możemy się cieszyć, bawić, ale żeby tak było ktoś przed laty walczył o naszą niepodległość, umierał, cierpiał. I dlatego powiem państwu o trzech postaciach z naszej historii

- rozpoczęła Barbara Gałązka.

Następnie opowiedziała o Aleksandrze Piłsudskiej - żonie Józefa Piłsudskiego, o Witoldzie Pileckim oraz o Wojciechu Korfantym.

My, jako Polacy, jesteśmy dumni z naszych bohaterów. Aż prosi się powiedzieć, że wolność to święte słowo. Uczcijmy w naszych myślach i sercach wszystkich bohaterów niepodległościowych w Polsce. Dziękuję za ciszę, która towarzyszyła tym krótkim chwilom poświęconym trzem polskim bohaterom. Kochajmy naszą ojczyznę tak jak pisała Maria Konopnicka: "Ojczyzna moja – to ta ziemia droga, gdziem ujrzał słońce i gdziem poznał Boga (...). Ojczyzna moja – to wioski i miasta, wśród pól lechickich sadzone od Piasta".

- zakończyła Barbara Gałązka.

Podczas spotkania każdy zespół dał krótki koncert. Można było usłyszeć m.in. "O mój rozmarynie", "Hej, hej ułani", "Piechota", "Zielony mosteczek" i "Mała błękitna chusteczka".

Wystąpili:

  • Eko Urle
  • Zespół artystyczny z Serafina
  • Zespół ludowy "Świtanki"
  • Zespół z Chudka
  • Zespół z Jednorożca
  • Zespół z Kamianki
  • Zespół Przekrój

Spotkanie prowadziła Janina Sójka z zespołu "Świtanki".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki