"Sokół" wysoko wygrywa na wyjeździe

P.N.
Zawodnicy Ostrowskiego Klubu Koszykówki rozpoczęli 16 stycznia ostatni etap sezonu 2009/2010. Pierwszy mecz w roku 2010 wygrali pokonując na wyjeździe KS Rosa Sport Radom 67:44.

Po zakończeniu fazy grupowej na 4. miejscu "Sokół" gra obecnie w rozgrywkach wojewódzkich o miejsca 5-12 w ostatecznej klasyfikacji trwającego sezonu. W rundzie tej ostrowscy koszykarze zagrają mecz i rewanż z drużynami z miejsc 3-6 z przeciwnej grupy. Do tabeli wliczają się ponadto wyniki osiągnięte w rywalizacji grupowej z GKS Mazowsze Grójec, UKS La Basket Warszawa oraz GLKS Nadarzyn.

W pierwszym meczu tej fazy zawodnicy Sokoła grali w odległym Radomiu. W spotkaniu tym wystąpiło tylko 8 zawodników, co wiązało się z koniecznością oszczędzania sił i grania przede wszystkim dobrze taktycznie. Po wyrównanej pierwszej połowie goście schodzili na przerwę z prowadzeniem 31:25. Kluczowa dla przebiegu całego spotkania okazał się 3. kwarta, w której ostrowianie grali bardzo skutecznie w obronie rzucając przy tym 19 punktów. Duża przewaga pozwoliła na spokojniejszą grę w ostatniej odsłonie. Gospodarze zdołali jedynie zremisować 4. kwartę, a na odrobienie 23-punktowej straty było już za późno.
Sokół z dorobkiem 11 punktów zajmuje w tabeli 2. miejsce. Liderem z 12 punktami jest GKS Mazowsze Grójec.

KS Rosa Sport Radom - OKK SOKÓŁ 44:67
(8:10) (17:21) (2:19) (17:17)