Sokół wciąż bez zwycięstwa w rozgrywkach II ligi

Piotr Barszcz z numerem 9 w podkoszowej walce o piłkę.
Piotr Barszcz z numerem 9 w podkoszowej walce o piłkę. C. Gołaś
Sokół Ostrów Mazowiecka wciąż pozostaje bez zwycięstwa w rozgrywkach II ligi. Tym razem podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela przegrali z KS Piaseczno 64:111.

Początek spotkania nie wskazywał na tak wysoką porażkę ostrowskiego zespołu. Zawodnicy Sokoła do meczu przystąpili w pełni zmotywowani i widać było w nich dużą chęć odniesienia pierwszego zwycięstwa. Pierwsza kwarta spotkania napawała optymizmem, bo ostrowscy koszykarze remisowali z wyżej notowanym rywalem 23:23.

W naszej drużynie dobrze funkcjonowała formacja defensywna. Sokół sporo piłek zbierał pod oboma koszami, a grał również na dobrej skuteczności. W drugiej kwarcie niedzielnego starcia było niestety już gorzej. KS Piaseczno wygrało 28:20 i na przerwę schodziło z ośmiupunktowym prowadzeniem.

Po zmianie stron podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela niestety nie byli już tym samym zespołem i oddali pole gry rywalom. Kolejne minuty meczu to popis skuteczności Piotra Nawrota i Sebastiana Okoły. W naszej drużynie dobre zawody rozgrywali Piotr Barszcz i Tomasz Gałan. Było to jednak za mało, aby móc walczyć o zwycięstwo. Trzecią kwartę Sokół przegrał 9:30, a w czwartej kwarcie uległ 12:30. W efekcie w całym spotkaniu ostrowianie przegrali 64:111 i po raz piętnasty w sezonie zeszli z parkietu pokonani.

Na uwagę w drużynie z Piaseczna zasługuje postawa Piotra Nawrota, który zdobył 27 punktów, prezentując ponad 70-procentową skuteczność rzutów z gry. Najlepszym zawodnikiem w barwach Sokoła ponownie był Piotr Barszcz, który zdobył 23 punkty, zapisał na swoim koncie dwie zbiórki i dwie asysty.

KS Piaseczno - Sokół Ostrów Mazowiecka 111:64 (23:23, 28:20, 30:9, 30:12)
Punkty dla OKK: Barszcz 23, Gałan 14, R. Zaręba 7, Kil 6, Ryfa 6, Zadroga 4, Szydło 2, Skarpetowski 2, Szymański 0, Spinek 0, M. Zaręba 0. Wojciechowski nie grał.