Sokół wciąż bez zwycięstwa w rozgrywkach II ligi

Ambitna walka nie wystarczyła do zwycięstwa.
Ambitna walka nie wystarczyła do zwycięstwa. C. Gołaś
Zawodnicy ostrowskiego Sokoła nie mogą się przełamać i odnieść zwycięstwa na drugoligowych parkietach. Tym razem przegrali spotkanie z AZS AGH Alstom Kraków 71:121.

Podopieczni Grzegorza Helcbergiela robili wszystko, aby nowy rok rozpocząć w dobrej dyspozycji. Tuż po przerwie świątecznej Sokół rozegrał towarzyskie spotkanie z młodszymi kolegami z LKS Ostrowianka prowadzonymi przez trenera Bartłomieja Pieńkowskiego. Sokół odniósł wysokie zwycięstwo 142:81. Dla obu drużyn była to dobra forma treningu i możliwość podtrzymania dobrej kondycji, a także przygotowania się do kolejnych ligowych spotkań.

Podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela musieli udać się tym razem na mecz 13. kolejki II ligi do Krakowa. Mimo ambitnej postawy naszych koszykarzy, Sokół zapisał na swoim koncie kolejną porażkę. Już pierwsza kwarta, przegrana różnicą szesnastu punktów sprawiła, że ciężko było gościom myśleć o możliwości odniesienia zwycięstwa. Do przerwy Sokół przegrywał z Alstomem 35:66 i walka o pierwszy ligowy triumf była już tylko czysto teoretyczna. Po zmianie stron gospodarze mieli nadal dużą przewagę i ostatecznie wygrali wysoko 121:71.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie Sokoła był Piotr Barszcz, który zapisał na swoim koncie 33 punkty, przy bardzo wysokiej skuteczności rzutów z gry - 68 procent.

AZS AGH Alstom Kraków - Sokół Ostrów Mazowiecka 121:71 (30:14, 36:21, 33:17, 22:19)