Sokół wciąż bez zwycięstwa w drugiej lidze. Porażka w Krakowie

C. Gołaś
Piotr Barszcz był najskuteczniejszym zawodnikiem Sokoła.
Piotr Barszcz był najskuteczniejszym zawodnikiem Sokoła. C. Gołaś
Mimo dobrych spotkań rozgrywanych na drugoligowych parkietach zawodnicy Sokoła wciąż pozostają bez zwycięstwa. Tym razem ulegli w wyjazdowym spotkaniu AZS AWF 76:92.

Podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela na kolejne wyjazdowe spotkanie pojechali mocno osłabieni. W sumie na udział w meczu zdecydowało się tylko dziesięciu zawodników. Mimo to nasi koszykarze rozegrali dobre zawody, ale po raz kolejny musieli przełknąć gorycz porażki.

Początek spotkania był wyrównany i w ósmej minucie meczu gospodarze prowadzili zaledwie jednym punktem, 11:10. Na pierwszą przerwę schodzili jednak prowadząc 17:12. Sokół świetnie rozpoczął drugą kwartę meczu, zdobył sześć punktów z rzędu i wyszedł na prowadzenie. Niestety zabrakło koncentracji i skutecznej gry, aby utrzymać dobry wynik. To krakowianie z minuty na minutę zaczęli grać coraz szybciej, odważniej, a przede wszystkim skuteczniej. W efekcie drugą odsłonę meczu wygrali 27:17 i do przerwy prowadzili już 44:29.
Wiadomo było, że Sokół w tym spotkaniu nie ma zbyt dużo argumentów, aby odrobić straty, wyjść na prowadzenie i odnieść zwycięstwo.

Mimo to podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela grali bardzo ambitnie i w kolejnych odsłonach meczu prowadzili niezwykle wyrównaną batalię. Trzecią kwartę przegrali 25:28, ale w ostatniej zaliczyli zwycięstwo 22:20.

Najwięcej punktów dla Sokoła zdobył po raz kolejny Piotr Barszcz, który tym razem zapisał na swoim koncie 28 oczek, przy bardzo dobrej skuteczności rzutów za dwa - 61,9 procent. Oby w kolejnych spotkaniach pozostała skuteczność, a lepsza gra w obronie pozwoliła odnieść pierwsze zwycięstwo.

AZS AWF ggmedia.pl Kraków - Sokół Ostrów Mazowiecka 92:76 (17:12, 27:17, 28:25, 20:22)