"Sokół" szybuje po piąte miejsce

Koszykarze Ostrowskiego Klubu Koszykówki rozegrali pierwszy mecz w 2010 roku przed własną publicznością. W sobotni wieczór nie pozostawili złudzeń rywalom z Wołomina i pokonali ich 82:43.

Przeciwnik, którego ostrowianie podejmowali 23 stycznia nie stawiał zbyt dużego oporu. Gospodarze już od pierwszego gwizdka w pełni kontrolowali spotkanie. W 4. minucie prowadzili 12:1, a po pierwszej kwarcie 21:10. Nie inaczej było w drugiej ćwiartce meczu, w której przewaga systematycznie rosła, by na koniec pierwszej połowy osiągnąć 23 punkty.

Po przerwie przyjezdni zupełnie zrezygnowali z walki. Mecz stał się wręcz lekko nudny, a kibiców pobudzały od czasu do czasu efektowne akcje zawodników z Ostrowi. Trener Helcbergiel dał odpocząć swoim podstawowym zawodnikom i w końcówce wysłał do boju swoich rezerwowych. Luźna atmosfera meczu wpłynęła na poczynania koszykarzy, którzy zapomnieli o obronie i w ostatniej kwarcie nieznacznie ulegli zawodnikom gości. Nie zmienia to jednak faktu, że Sokół był wyraźnie lepszy i zasłużenie wygrał cały mecz.

- Rywal nie postawił dziś zbyt dużych wymagań - potwierdzał po meczu kapitan OKK Artur Zadroga. - Od początku graliśmy na luzie, w końcówce nawet aż za bardzo. Mogliśmy być dziś trochę bardziej skuteczni. Trener dał pograć wszystkim zawodnikom. Przez ostatnie 15 min. wystąpili praktycznie sami rezerwowi. Mimo, iż teraz gramy już o przysłowiową "pietruszkę" chłopakom nie brakuje motywacji do dalszej pracy. Frekwencja na treningach utrzymuje się na dobrym poziomie, a w meczach również nie odpuszczamy i nadal chcemy wygrywać. Powoli musimy też myśleć już o przyszłym sezonie.

Ostrowski klub znajduje się obecnie na drugim miejscu w tabeli ze stratą jednego punktu do pierwszego GKS Mazowsze Grójec.

OKK "SOKÓŁ" - UKS 2 Wołomin 82:43
(21:10) (21:9) (25:4) (15:20)