Sokół przegrał z Turem po walce

W drużynie brakuje pola manewru do zmian
W drużynie brakuje pola manewru do zmian C. Gołaś
Zawodnicy ostrowskiego Sokoła zapisali na swoim koncie kolejną porażkę w rozgrywkach II ligi. Tym razem podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela ulegli BKS Tur Bielsk Podlaski 57:70.

Kibice Sokoła z utęsknieniem oczekują pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach II ligi, ale muszą jeszcze poczekać. Tym razem przed własną publicznością zespół z Ostrowi Mazowieckiej rozegrał bardzo przyzwoite zawody, ale do zwycięstwa zabrakło nieco wyższej skuteczności.

Pierwszą kwartę po walce gospodarze przegrali 13:15. W drugiej odsłonie meczu ostrowianie ulegli Turowi 17:20. Po zmianie stron goście grali konsekwentnie i byli nieco lepsi wygrywając kolejne kwarty 16:11 i 19:16.

Ponownie najskuteczniejszym zawodnikiem Sokoła był Piotr Barszcz, który zapisał na swoim koncie 24 punkty, przy 55-procentowej skuteczności. Do zakończenia sezonu zasadniczego koszykarzom Sokoła pozostało jeszcze sześć spotkań.
Najbliższe starcie przed własną publicznością podopiecznych trenera Grzegorza Helcbergiela czeka w sobotę, 8 lutego. Rywalem w starciu przed własną publicznością będzie Rosa II Radom. Początek konfrontacji zaplanowany na godz. 18.00.

OKK Sokół Ostrów Mazowiecka - BKS Tur Bielsk Podlaski 57:70 (13:15, 17:20, 11:16, 16:19)
Punkty dla Sokoła: Barszcz 24, Zadroga 9, Skarpetowski 8, Gałan 6, Ryfa 5, R. Zaręba 3, Mazurek 2, Pieńkowski 0, Szydło 0, Kil 0, Suwalski i Spinek nie grali.