Sokół ogrywa lidera (zdjęcia)

Paweł Nowak
Piotr Barszcz (z lewej) i Paweł Mazurek (z prawej) byli najlepiej punktującymi Sokoła. Fot. Paweł Nowak
Po 3 zwycięstwach w rozgrywkach III ligi koszykówki zawodników ostrowskiego Sokoła czekał w sobotę 6 listopada poważny sprawdzian, który miał zweryfikować ich formę. Rywalem podopiecznych Grzegorza Helcbergiela był jeden z faworytów do awansu, zajmujący pozycję lidera grupy, Jagiellonka Warszawa.
OKK Sokól - UKS Jagiellonka Warszawa

OKK Sokół - UKS Jagiellonka Warszawa

Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki. Obydwie drużyny szły równo punkt za punkt i nie pozwoliły rywalowi na odskoczenie. W drugiej kwarcie to gospodarze osiągnęli przewagę. Grali skutecznie w ataku, mimo wzrostowej przewagi stołecznych zawodników skutecznie zbierali piłki pod własnym koszem i do szatni schodzili z 9-punktowym prowadzeniem. To, co tak dobrze funkcjonowało przed przerwą, zmieniło się tuż po niej. Goście zaczęli odrabiać straty i 6 minut po zmianie stron doprowadzili do remisu 41:41. Zawodnicy Ostrowskiego Klubu Koszykówki przebudzili się w tym momencie i zaczęli uciekać rywalom. W pierwszej minucie czwartej kwarty na tablicy wyników ponownie widniał wynik remisowy 54:54, ale później na parkiecie dominował już tylko Sokół. Miejscowi szybko uzyskali wysokie prowadzenie i na 4 minuty przed końcową syreną wygrywali 71:58. Uzyskanej przewagi już nie oddali i spokojnie dowieźli ważne zwycięstwo do syreny kończącej spotkanie.

Po pierwszej rundzie bez porażki pozostają Rosa Sport Radom oraz OKK Sokół, który zajmuje drugie miejsce. Zespoły te nie rozegrały bezpośredniego meczu, który odbędzie się prawdopodobnie na zakończenie rozgrywek grupowych.

OKK Sokół - UKS Jagiellonka Warszawa 77:64
(21:21) (19:10) (14:21) (23:12)

Skład Sokoła: Artur Zadroga (16), Grzegorz Helcbergiel (0), Paweł Skarpetowski (2), Jacek Kuchciński (0), Piotr Barszcz (37), Paweł Mazurek (22), Grzegorz Szydło (0), Kamil Bednarczyk (0), Marcin Janowski (0)