Sokół odprawił z kwitkiem Polonię Warszawa (zdjęcia, wideo)

Paweł Nowak
Od łatwego zwycięstwa rozpoczął walkę w rozgrywkach pucharowych WOZKosz Ostrowski Klub Koszykówki Sokół. Na inaugurację pokonał w sobotę, 30 kwietnia we własnej hali MKS Polonię Warszawa 84:48
OKK Sokól - MKS Polonia Warszawa

OKK Sokół - MKS Polonia Warszawa

Zgodnie z przypuszczeniami trenera OKK Grzegorza Helcbergiela, stołeczny zespół reprezentowali koszykarze z drużyn młodzieżowych. W swoich kategoriach wiekowych odnoszą oni znaczące sukcesy, ale w walce z seniorami nie mogli już pokazać pełni swoich możliwości.

Od początku dominował na parkiecie Sokół. Po pierwszej kwarcie prowadził 22:14. W pierwszej minucie drugiej części gry goście zbliżyli się na 4 punkty, ale gospodarze szybko odskoczyli na bezpieczny dystans, a na przerwę schodzili z 18-punktową przewagą. Po zmianie stron "czarne koszule" próbowały odrabiać straty. Chęci im na pewno nie można było odmówić, ale gorzej było z wykonaniem. Młodzi podopieczni trenera Łobody, zdobyli w trzeciej ćwiartce meczu zaledwie 8 punktów. Przegrywając na 10 minut przed końcem spotkania 35:59 mogli zapomnieć o zwycięstwie, a przez ostatnie 4 minuty meczu nie potrafili zdobyć nawet punktu. Sokół mimo iż nie zagrał wielkiego meczu, to odniósł łatwe zwycięstwo, a wygraną przypieczętował ładną akcją i widowiskowym "wsadem" Piotra Barszcza.

OKK Sokół Ostrów Mazowiecka - MKS Polonia Warszawa 84:48
(22:14), (23:13), (14:8), (25:13)