Sokół odleciał OKK na dziesięć punktów (zdjęcia, wideo)

Koszykarze OKK przegrali kolejne spotkanie ligowe.
Koszykarze OKK przegrali kolejne spotkanie ligowe. Fot. A. Dobkowski
Niezwykle emocjonujące i zacięte było spotkanie 4. kolejki III ligi koszykówki mężczyzn. W derbowej konfrontacji spotkały się zespoły OKK Ostrołęka i OKK Sokół Ostrów Mazowiecka. Lepsi okazali się goście wygrywając 68:58.

OKK Ostrołęka - Sokół Ostrów Maz.

Przez trzy kwarty spotkania obie drużyny prowadziły niezwykle wyrównany boj o każdy punkt. Podopieczni Marcina Baczewskiego mieli zwycięstwo momentami na wyciągnięcie ręki. Szczególnie, gdy w trzeciej kwarcie prowadzili pięcioma punktami wiele wskazywało na to, że zapiszą na swoim koncie pierwszy komplet punktów. Pogubili się jednak w czwartej kwarcie i nie potrafili wyprowadzić akcji wykończonych zdobyciem kolejnych oczek. W efekcie to gracze Sokoła bezlitośnie wykorzystywali błędy OKK i zdobywając cenne punkty zapewnili sobie zwycięstwo w całym starciu. Najlepiej punktującym zawodnikiem Sokoła był ostrołęczanin Piotr Barszcz.

OKK Ostrołęka - OKK Sokół Ostrów Maz. 58:68 (17:23, 21:15, 14:11, 6:19)
Punkty dla OKK: Ryfa 30, Janczewski 10, Wysocki 6, Bieńkowski 5, Augustyniak 4, W. Baczewski 3, M. Baczewski 0.
Punkty dla Sokoła: Barszcz 25, Zadroga 22, Mazurek 11, Skarpetowski 8, Helcbergiel 2.