Sokół kończy rok zwycięstwem (zdjęcia, wideo)

P. Nowak
Koszykarze Sokoła w starciu z AZS UW zaprezentowali kilka bardzo efektownych akcji. P. Nowak
Osiemnaste i już ostatnie w tym roku kalendarzowym zwycięstwo w meczu o punkty odnieśli 17 grudnia koszykarze OKK Sokół. We własnej hali pokonali stołeczny AZS UW 76:53.
III liga koszykówki: OKK Sokół - AZS UW Warszawa

Goście przyjechali do Ostrowi w okrojonym, zaledwie 6-osobowym składzie. Od początku nie forsowali więc tempa i długo rozgrywali swoje akcje. Gospodarze to wykorzystali i już po pierwszej kwarcie uzyskali wyraźną przewagę. Kolejne 10 minut miało podobny scenariusz i na przerwę Ostrowski Klub Koszykówki schodził z 15-punktową przewagą.

Przyjezdni mimo niekorzystnego wyniku nie zamierzali sprzedać tanio skóry i po zmianie stron ruszyli do odrabiania strat. Po części się to udawało, a Sokół przez całą kwartę nie potrafił przejąć inicjatywy. Na szczęście w ostatniej części gry zawodnikom uniwersyteckiego AZS zabrakło już sił, a koszykarze Grzegorza Helcbergiela bez większego wysiłku powiększyli przewagę, by ostatecznie wygrać 76:53.

W przerwach między kwartami na parkiecie licznie zgromadzonej publiczności prezentowały układy taneczne dziewczęta z zespołu Pierwszy krok pod kierunkiem Wioletty Gołąb.

OKK Sokół Ostrów Mazowiecka - AZS UW Warszawa 76:53
(25:17), (20:13), (10:13), (21:10)

Sokół: Zadroga Artur (10 pkt.), Helcbergiel Grzegorz, Ryfa Łukasz (6), Skarpetowski Paweł (4), Barszcz Piotr (22), Mazurek Paweł (19), Zawłocki Jacek, Szydło Grzegorz (4), Pieńkowski Bartłomiej (9), Zaręba Mateusz (2)