Sokół do ostatnich sekund walczył o zwycięstwo

A. Dobkowski
Udane zawody w barwach Sokoła rozegrał Łukasz Ryfa.
Udane zawody w barwach Sokoła rozegrał Łukasz Ryfa. A. Dobkowski
Zawodnicy OKK Sokół Ostrów Mazowiecka udanie zakończyli rozgrywki III ligi. Podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela pokonali przed własną publicznością KS Mon-Pol Płock 70:68.

Zwycięstwo w ostatnim meczu sezonu zasadniczego sprawiło, że koszykarze Sokoła utrzymali pozycję wicelidera i awansowali do fazy ogólnopolskiej rywalizacji o awans do II ligi. Ostatnie ligowe starcie dla naszych koszykarzy łatwym meczem wcale nie było.

Przed pierwsze dwie kwarty wszystko układało się zgodnie z planem. Ostrowianie zdobyli sobie kilkupunktową przewagę, którą utrzymali do końca pierwszej połowy. Chwile grozy kibice przeżyli w kolejnych odsłonach meczu. Rywale z Płocka trzecią kwartę wygrali 23:12, a w czwartej dołożyli jeszcze kilka oczek i na trzy minuty przed końcem meczu prowadzili 68:60. W drużynie Sokoła nastąpiło przebudzenie, a liderzy zespołu pociągnęli zespół po zwycięstwo zdobywając dziesięć punktów z rzędu. Na czternaście sekund przed końcem gry ostrowianie wyszli na prowadzenie, którego nie dali już sobie odebrać.

Dodatkowe mocy koszykarzom z pewnością dodali kibice, którzy stworzyli w hali przy ulicy Trębickiego świetną atmosferę. Oby zagościła ona na stałe podczas spotkań rozgrywanych przez koszykarzy Sokoła.

OKK Sokół Ostrów Mazowiecka - KS Mon-Pol Płock 70:68 (20:16, 17:14, 12:23, 21:15)

Punkty dla Sokoła: Artur Zadroga 7, Radosław Zaręba 18, Paweł Skarpetowski 5, Krzysztof Szymański 3, Piotr Barszcz, 19, Paweł Mazurek 0, Grzegorz Szydło 0, Łukasz Ryfa 15, Mateusz Zaręba 0, Tomasz Kil 0, Bartłomiej Pieńkowski 3.