Sokół bez Zaperta, ale z cennymi punktami

Cenne punkty trafiły na konto Sokoła
Cenne punkty trafiły na konto Sokoła C. Gołaś
Koszykarze ostrowskiego Sokoła sprawili dużą niespodziankę w spotkaniu 9. kolejki II ligi. Podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela pokonali w wyjazdowym starciu wicelidera rozgrywek MCS Daniel Gimbaskets2 Przemyśl 80:75, mimo że po pierwszych dwóch kwartach nic nie wskazywało na końcowy triumf gospodarzy.

Początek spotkania to skuteczniejsza gra gości, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili 18:13, a na przerwę po pierwszej połowie schodzili prowadząc 35:26. W drugiej odsłonie meczu to jednak podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela znacznie się ożywili, a wygrana w trzeciej partii 22:14 pozwoliła im uwierzyć we własne możliwości i końcowy sukces. W czwartej kwarcie ostrowscy koszykarze wspierani przez swoich fanów odrobili straty i wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania.

W spotkaniu nie wystąpił Damian Zapert i jak się okazało już po meczu, w obecnym sezonie nie będzie już reprezentować barw Sokoła. W siedmiu spotkaniach zawodnik zdobył 59 punktów i zapisał na swoim koncie czterdzieści zbiórek.
– Dziękujemy Damianowi za grę, życzymy mu wielu sukcesów w nowych klubach i w rozwoju dalszej kariery sportowej – poinformowały władze klubu o rozwiązanym kontrakcie z zawodnikiem.
31-letni koszykarz w swojej karierze występował w takich klubach, jak: Legia Warszawa, KS Piaseczno i PWiK Piaseczno.

Sokół Ostrów Mazowiecka - MCS Daniel Gimbaskets2 Przemyśl 80:75 (13:18, 13:17, 22:14, 32:26)
Punkty dla Sokoła: Wojtyński 25, Barszcz 15, Jaworski 11, Grudziński 9, Koźluk 8, Skarpetowski 7, Niedbalski 3, Zadroga 2, Grabowski, Krawczyk, Wilczyński, Siwek.