Sił starczyło tylko na dwa kwadranse, Trójka poległa w starciu z Pabiksem (zdjęcia, wideo)

Emocjonująca i dobra w wykonaniu naszego zespołu była jedynie pierwsza połowa spotkania. Fot. A. Dobkowski
Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki przegrali spotkanie przed własną publicznością w hali ZS nr 5 z Pabiksem Pabianice 21:30.

Trójka Ostrołęka - Pabiks Pabianice

Do spotkania gospodarze przystąpili bez kilku zawodników z szerokiego składu oraz trenera Waldemara Salisa, który przebywa w Niemczech na szkolnym wyjeździe. Spotkanie z Pabiksem było jednym z takich spotkań, które trzeba było wygrać, aby jeszcze móc powalczyć o pierwszą piątkę ligowych zmagań.

Niestety mimo, że przed spotkaniem nasi piłkarze ręczni zapowiadali walkę o zwycięstwo, to poza przebłyskami dobrej gry w pierwszej odsłonie meczu, w drugiej połowie zabrakło wyraźnie sił i determinacji do walki o zwycięstwo. Obiecujący był początek spotkania i prowadzenie nawet czteroma bramkami. Do przerwy ostrołęczanie prowadzili 13:12, ale wyraźnie szwankowała skuteczność.

Po zmianie stron zawodnicy Trójki wyraźnie opadli z sił i nie mogli nadążyć nad zdecydowanie lepiej przygotowanymi kondycyjnie do tego spotkania rywalami. Ostatecznie przegrali 21:30 i stracili szanse na wysoką lokatę w lidze. W przypadku kolejnych porażek będą musieli zacząć zastanawiać się nad ligowym bytem.

UMKS Trójka Ostrołęka - SPR Pabiks Pabianice 21:30 (13:12)