Siatkówka. Ostrołęczanie rozbili BAS Białystok [ZDJĘCIA, WIDEO]

Nasi siatkarze nie dali szans drużynie z Białegostoku
Nasi siatkarze nie dali szans drużynie z Białegostoku Arkadiusz Dobkowski
Siatkarze Energi Ostrołęka po dziewięciu kolejkach są liderek rozgrywek II ligi w grupie drugiej. Podopieczni trenera Mateusza Mielnika rozkręcają się z meczu na mecz i prezentują wysoką formę szczególnie w meczach rozgrywanych w hali im. Arkadiusza Gołasia. W ostatnim z nich pokonali trzeci zespół w tabeli BAS Białystok 3:0 i zapisali na swoim koncie niezwykle ważny komplet punktów.

W pierwszym secie sobotniego spotkania ostrołęccy siatkarze pokonali BAS Białystok 25:19. W kolejnej partii odnieśli zwycięstwo na drużyną z Podlasia 25:22, a w trzecim secie nie dali żadnych szans gościom wygrywając 25:13. W efekcie w tabeli II ligi plasują się obecnie na pozycji lidera z dorobkiem 23 punktów wywalczonych w dziewięciu spotkaniach. Podopieczni trenera Mateusza Mielnika w obecnym sezonie dwukrotnie schodzili z parkietu pokonani. Przed własną publicznością Energa uległa AZS UWM Olsztyn 2:3, a na wyjeździe musiała uznać wyższość KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski 2:3.

Przed podopiecznymi trenera Mateusza Mielnika kolejny niezwykle wymagający rywal. W sobotę, 19 listopada biało-czerwonych czeka potyczka z wiceliderem MOS Wola Warszawa. Z kolei w piątek, 25 listopada emocje powrócą do hali im. Arkadiusza Gołasia. Rywalem będzie drużyna Centrum Augustów. Spotkanie zostało zaplanowane na godz. 18.30.

Energa Ostrołęka - BAS Białystok 3:0 (25:19, 25:22, 25:13)

Energa: Głowacki, Zalewski, Kuźma, Obuchowicz, Poinc, Szwaradzki, Nurczyński (l) oraz Graczyk, Walczak, Kubeł