Mateusz Pietras
Asseco Resovia z Pucharem CEV
Asseco Resovia z Pucharem CEV PAP/DAREK DELMANOWICZ
Asseco Resovia Rzeszów zdobyła Puchar CEV. Tym samym rzeszowianie są pierwszym męskim zespołem w Polsce, któremu udała się ta sztuka. Dwa wygrane sety wystarczyły rzeszowianom cieszyć się z wielkiego triumfu w rozgrywkach. W pierwszym meczu pokonali niemiecki SVG Lüneburg 3:0. Ostatecznie w hali Podpromie mecz zakończył się w trzech setach (27:25, 25:18, 25:22). MVP meczu został francuski atakujący Stephen Boyer.

Początek drugiego meczu finałowego Pucharu CEV był bardzo wyrównany. Przy stanie 10:10 SVG Lüneburg zdobył trzy punkty z rzędu. Jednak Asseco Reovia Rzeszów tak szybko sprawy nie zostawiła. Dobra dyspozycja w ataku oraz bloku sprawiła, że do końca partii wynik nie był rozstrzygnięty. Blok Jakuba Kochanowskiego zakończył inauguracyjną odsłonę (27:25).

W drugiej obraz gry do pewnego momentu nie uległ zmianie. Przy stanie 16:14 dla gospodarzy podopieczni Giampaolo Medeiego zaczęli dominować. Nie mały udział miał w tym francuski atakujący Stephen Boyer. Ostatecznie gospodarze wygrali różnicą siedmiu punktów. Punkt na wagę seta i zdobycia upragnionego pucharu zdobył blokiem środkowy Karol Kłos.

W trzeciej partii czwarta drużyna PlusLigi postawiła kropkę nad ,,i'' (25:22).

W ślady siatkarek z Muszyny

Siatkarze po raz pierwszy w historii rzeszowskiego klubu wywalczyli Puchar CEV. W 2012 roku byli o krok od triumfu w tych rozgrywkach, w których zdobyli srebrny medal. Natomiast w 1974 roku zostali trzecią drużyną w Pucharze Zdobywców Pucharu (odpowiednik drugich najważniejszych rozgrywek klubowych).

W 2013 roku z tego trofeum cieszyły się siatkarki Bank BPS FakroMuszyny.

Resovia stała się szóstym klubem siatkarskim w Polsce, który wygrała europejskie trofeum. Wcześniej byli to: Płomień Milowice, AZS Częstochowa, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Bank BPS FakroMuszyna oraz Projekt Warszawa, który triumfował nie tak dawno w Pucharze Challenge.

Jutro o finał Ligi Mistrzów powalczy inny polski klub Jastrzębski Węgiel.