Siatkarze Energi Pekpol walczyli o punkty w Krakowie

Przed naszymi siatkarzami kolejne trudne spotkanie już w niedzielę. Rywalem będzie Camper Wyszków. A. Dobkowski
Siatkarze Energi Pekpol Ostrołęka wrócili na właściwe tory. W starciu 3. kolejki rozgrywek I ligi pokonali beniaminka rozgrywek AGH 100RK AZS Kraków 3:0.

Podopieczni trenera Andrzeja Dudźca odnieśli pewne zwycięstwo, chociaż nie przyszło im ono wcale łatwo. Do środowej konfrontacji biało-czerwoni przystąpili w prawie identycznym zestawieniu, jak w spotkaniu z Cuprum Mundo Lubin. Na przyjęciu Artura Jacyszyna zastąpił jednak Grzegorz Białek.

W pierwszym secie biało-czerwoni wygrali pewnie 25:21, przejmując inicjatywę w połowie partii. Wyżej poprzeczkę naszym siatkarzom gospodarze zawiesili w drugiej odsłonie meczu. Mimo, że krakowianie prowadzili już 15:11, a następnie 20:17, to ostatecznie przegrali po grze na przewagi 25:27.

W naszej drużynie szanse występu dostali rozgrywający Kamil Obrębski, który zmienił Grzegorza Pietkiewicza i Michał Przybylski, który miał być lekarstwem na lepsze przyjęcie. Zmiany poskutkowały, a w trzeciej odsłonie meczu biało-czerwoni swoją dobrą grę przypieczętowali zwycięstwem 25:20 i w cały meczu 3:0.

Na konto podopiecznych trenera Andrzeja Dudźca trafił komplet punktów, który zapewni nie tylko awans w ligowej tabeli, ale pozwoli z większym entuzjazmem i wiarą we własne siły przystąpić do kolejnego meczu ligowego. Tym razem Energa Pekpol w niedzielę 20 października wybierze się na mecz z Camperem Wyszków.

AGH 100RK AZS Kraków - Energa Pekpol Ostrołęka 0:3 (21:25, 25:27, 20:25)